Autor:
Kategoria:
Link

Warsztaty Wspólnego Malowania

W zakończonym 2020 roku Centrum Kultury zorganizowało niezwykle interesujący projekt, w który zaangażowanych było blisko dwieście dzieci z naszej gminy. Warsztaty “Wspólnego malowania” bo o nich jest mowa, to przedsięwzięcie zrealizowane w ramach akcji Kocham Połczyn-Zdrój. W wyniku warsztatów, po miesiącu ich trwania powstało dwadzieścia pięknych obrazów nawiązujących do walorów naszej gminy, charakterystycznych miejsc i miejscowości, a także związanych z nimi historii.

Młodzi twórcy, podczas zajęć prowadzonych przez instruktorów zatrudnionych w Centrum Kultury rozwijali swoje zainteresowania artystyczne, uczyli się właściwego doboru kolorów i podstawowych technik malarskich, rozwijali swoje zainteresowania twórcze, uczyli się współpracy w grupie, a jednocześnie dowiadywali się ciekawych informacji o naszej gminie, a także o miejscowościach, które na co dzień zamieszkują.

12 września w Parku Zdrojowym przy pijalni wody “Joasia” odbył się finał tych warsztatów. Nasi twórcy odebrali dyplomy i prezenty za udział w projekcie, a ich prace zostały zaprezentowane widzom.

FINAŁ WARSZTATÓW WSPÓLNEGO MALOWANIA W PARKU ZDROJOWYM:

Warsztaty zostały zorganizowane przez Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, przy pomocy finansowej firmy ATF Polska. Agnieszka Fiuk – Pełnomocnik Zarządu tej firmy, mówiąc o tym projekcie, wskazała, że – od samego początku pomysł na tę akcję wydawał nam się bardzo interesujący.

Warsztaty zakończyły się dużym sukcesem, zaangażowały wiele dzieci do działań twórczych, a powstałe w ich wyniku obrazy są bardzo piękne, dlatego w 2021 roku podczas sezonu letniego zaprezentujemy je w przestrzeni miejskiej naszym mieszkańcom, jak również turystom i kuracjuszom. Wkrótce poinformujemy o szczegółach prezentacji tych prac.

OBRAZY WYKONANE PRZEZ DZIECI PODCZAS WARSZTATÓW:


Fotografie prezentowanych obrazów wykonała dla nas firma FOTO Gugulski, projekt graficzny: Centrum Kultury.