Powstanie Klub Młodego Czytelnika

Od 16 października 2019 roku Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju uruchomi nową usługę dla najmniejszych mieszkańców naszej gminy pod nazwą “Klub Młodego Czytelnika”, który będzie mieścił się w połczyńskim Zamku.

Jak zauważa Dyrektor Centrum Kultury Krzysztof Szewczuk – to część szerszego projektu połączonego z reaktywacją zamkniętego przed laty oddziału Czytelni i Wypożyczalni książek dla dzieci i młodzieży. Zależy nam na tym, aby biblioteka stała się miejscem dla nich przyjaznym, przestrzenią kreatywnych i atrakcyjnych zajęć, podczas których dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności plastyczne i manualne. Miejscem popularyzacji czytelnictwa i poznawania świata, literatury i nauki. Jednocześnie chcemy odpowiedzieć na potrzeby rodziców, którzy będą mogli zostawić swoje pociechy z doświadczonymi instruktorami, aby w tym czasie, móc załatwić swoje sprawy, pójść do fryzjera, na zajęcia dla dorosłych organizowane po południu, na zakupy czy do kina itp.

Klub Młodego Czytelnika będzie działał od poniedziałku do piątku. W środy prowadzony będzie dyżur wykwalifikowanego pedagoga od godziny 14:00 do 19:00. Raz w tygodniu, właśnie w ten dzień będzie można pozostawić pod opieką naszych instruktorów dzieci od 5 roku życia. W pozostałe będą realizowane zajęcia dla dzieci od 7 roku życia do godziny 18:00. Jedynie w piątek będzie czynny do godziny 16:00.

W klubie będą organizowane także akcje czytelnicze i przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Pierwsze 100 dzieci, które zgłoszą się do Klubu wraz z rodzicami otrzyma specjalną wyprawkę czytelniczą wraz z osobistą kartą Młodego Czytelnika w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”.