Galeria

Galeria rękodzielnicza i wystawiennicza w Połczynie-Zdroju przy ul. Parkowej 4 (przy kinie „Goplana”, wejście od strony ul. Kościuszki) 1-galeria zaprasza wszystkich zwiedzających i zainteresowanych rękodzielnictwem, sztuką oraz ekologicznymi, regionalnymi produktami gastronomicznymi. Znajdą państwo tutaj jedyne w swoim rodzaju produkty rękodzielnicze i artystyczne lokalnych twórców.

Galeria jest czynna od 10.00 do 18.00.

Galeria podzielona jest na dwie części o odmiennym charakterze.

Galeria Rękodzielnicza

Odwiedzając naszą galerię rękodzielniczą nie można zapomnieć o miodach Drahimskich pana Konrada Fujarskiego. Pszczelarstwem rodzina Fujarskich zajmuje się od trzech pokoleń. Ich pasieka (licząca ponad 600 rodzin pszczelich) umiejscowiona jest w obrębie Drawskiego Parku Krajobrazowego, obfitującego w bogactwo wszelkiej roślinności, lasów liściastych, mieszanych i różnorodność pożytków pszczelich. Znajdują się tam ogromne wrzosowiska, piękne aleje starych lip, akacjowe zagajniki i barwiące krajobraz na czerwono uprawy gryki. Dzięki wielopokoleniowej tradycji i ogromnemu doświadczeniu firmy, oraz niezwykłej czystości środowiska i wyjątkowej trosce o rodziny pszczele, miód Drahimski Fujarskich jest najwyższej jakości. Marka miodów Drahimskich daje mu gwarancję i metrykę pochodzenia. Miód Drahimski jest złotem tego regionu dzięki czemu w dniu 1 czerwca 2006 roku został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych jako pierwszy produkt w województwie zachodniopomorskim. Aktualnie wytwórca stara się o nadanie unijnego znaku chronionej nazwy pochodzenia. Na półkach galerii rękodzielniczej znaleźć można miody lipowe, gryczane, rzepakowe oraz wielokwiatowe o pojemności 350 g i 1,25 l, także zestawy prezentowe miodów wraz z drewnianym mieszadłem oraz woskowe świece.

W galerii rękodzielniczej można znaleźć również punkt informacji turystycznej. W ofercie posiadamy mapy oraz przewodniki dotyczące miasta i gminy Połczyn-Zdrój a także innych miejscowości z województwa zachodniopomorskiego.

Galeria Wystawiennicza

Na pietrze pomieszczenia galeryjnego znajduje się część wystawiennicza. Odbywają się w niej wystawy prac z różnych dziedzin sztuki, m.in. fotografii, malarstwa, grafiki, mixmediów. Goszczą w niej prace artystów lokalnych, polskich a także zagranicznych. Galeria wystawiennicza jest obiektem o nowoczesnym charakterze architektonicznym. Przestrzenne pomieszczenie i profesjonalne oświetlenie ubogaca i uwidacznia wartość artystyczną wystawianych dzieł.

Zaprosiliśmy m.in. na wystawy:

15-galeria-wystawiennicza 16-galeria-wystawienniczaPołczyn-Zdrój. Miasto z historią – wystawa fotografii otwarta 24 lipca 2015 r., którą zaproponowaliśmy z okazji obchodów Dnia Miasta Połczyn-Zdrój wszystkim miłośnikom historii regionu. Wystawa cieszyła się dużą popularnością wśród obecnych i byłych mieszkańców.

 

Wystawa z okazji XV Euroregionalnych Spotkań Łowieckich Darz Bór 2015, 18-galeria-wystawienniczana którą składały się: trofea 17-galeria-wystawienniczamyśliwskie i różnego rodzaju pamiątki z działalności kół łowieckich, fotografie przyrodnicze, obrazy o tematyce myśliwskiej i kolekcja medali pamiątkowych.
Otwarcie – 28 sierpnia 2015 r.

 

Wystawa malarstwa Roberta Kukli pt. Reżyserzy polscy. Robert Kukla zajmuje się m.in. malarstwem, scenografią teatralną i street artem. Prowadzi również warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jego twórczość 19-galeria-wystawienniczamożna zobaczyć podczas 20-galeria-wystawienniczalicznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w całym kraju. „Reżyserzy polscy” to cykl malarski, na który składają się portrety twórców filmowych. Wśród sportretowanych postaci są Andrzej Wajda, Jerzy Kawalerowicz, Agnieszka Holland, Julian Machulski, Krzysztof Zanussi, Andrzej Żuławski i wielu, wielu innych.
Otwarcie – 5 września 2015 r.

21-galeria-wystawiennicza Turniej Skamandrytów 1986-2015. Jubileuszowa wystawa fotogra22-galeria-wystawienniczaficzna z okazji XXX Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów. Zaprezentowano fotografie i inne materiały z minionych 29 edycji turnieju.
Otwarcie – 13 listopada 2015 r.

 

Wystawa artystycznych wyrobów garncarskich autorstwa Franciszka Jacka Grabowskiego. Artysta mieszka i tworzy w Warniłęgu. M23-galeria-wystawienniczaa tam galerię, w kt24-galeria-wystawienniczaórej – poza jego dziełami – można zobaczyć prace innych uznanych polskich mistrzów sztuk plastycznych. W jego galerii prowadzone są również warsztaty plastyczne i ceramiczne.
Otwarcie – 16 października 2015 r.

 

Spitsbergen 78º 44′ – wystawa fotografii Andrzeja Świrko. Andrzej Świrko – z wykształcenia geograf (nie tylko), miłośnik krajoznawstwa i historii regionu. Pasjonat podróży dalekich i bliskich. Autor przewodników turystyczno-krajoznawczych po Pomorzu Środk25-galeria-wystawienniczaowym. Zakochany w północnych rejonach naszego kraju i polarnych obszarach Europy. Ceniący s26-galeria-wystawienniczaobie wyprawy w nieznane, życie na łonie przyrody. Mieszka wraz z żoną w środku Drawskiego Parku Krajobrazowego w XIX-wiecznej chałupie szachulcowej. Razem z córką prowadzą gospodarstwo agroturystyczne “Lecą żurawie”. Wystawa “Spitsbergen 78°44’N” to efekt tygodniowej pieszej wędrówki po najdalej wysuniętej na północ wyspie naszego kontynentu, gdzie żyje więcej białych niedźwiedzi niż ludzi. Na wystawie dominują zdjęcia czarno-białe, często ocierające się o grafikę.
Otwarcie – 24 lutego 2016 r.

W labiryncie zmysłów – wystawa fotografii Leszka Paradowskiego. Leszek Paradowski to posiadacz tytułów artystycznych AFIAP Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej oraz PPSA Photographic Society of America, artysta fotografik Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Jest laureatem ponad stu międzynarodowych konkursów fotograficznych w kilkunastu krajach na całym świecie.
Otwarcie – 6 kwietnia 2016 r.