Autor:
Kategoria:
Link

Warsztaty samby batucady z Mestre Jonas w Połczynie-Zdroju

Fot. Bloco Pomerania, Mestre Jonas de Oliveira.

Jedyna i niepowtarzalna okazja dla wszystkich sambistach z Polski do wzięcia udziału w warsztatach z ikoną brazylijskiej kultury perkusyjnej, wulkanem pozytywnej energii wprost z Rio de Janeiro – Mestre Jonas de Oliveira. Co ciekawe uczestnicy warsztatów wezmą udział w paradzie bębniarzy podczas otwarcia Magicznej Ulicy Parasoli w Połczynie-Zdroju stanowiącej jedną z pierwszych w Polsce instalacji parasoli nad głównym deptakiem spacerowym tego zachodniopomorskiego kurortu.

Ze względu na duży sukces warsztatów Mestre Jonasa jako nauczyciela dla wielu grup Samby w Europie i USA, a także na Samba-Syndrom w Berlinie, Niemczech i na innych Samba-Festivalach od 2003 roku, ponownie odbędzie warsztatowe – tour w Europie w 2022 roku! Mestre Jonas jest znany jako bardzo pozytywny nauczyciel i innowacyjny mestre w Rio de Janeiro. Jego cudowny sposób na granie i cieszenie się sambą sprawia, że każdy sambista odkrywa tą przestrzeń muzyczną na nowo.

Tematy jego warsztatów to: batucadowe aranżacje – breaks, skoncentrowana praca z Groove, gra zespołowa, instrumentalna – oraz specjalne techniki i wskazówki, jak prowadzić baterię.

INFORMACJA O PROWADZĄCYM WARSZTATY:

Jonas de Oliveira/Rio de Janeiro jest jednym z najbardziej charyzmatycznych Mestre Rio de Janeiro. Syn założyciela Orozimbo de Oliveira ze Szkoły Samby Mocidade Independente de Padre Miguel, Mestre Jonas dorastał w środku baterii tej tradycyjnej Szkoły Samby, gdzie uczył się od legendarnego Mestre André. W swojej ponad 30-letniej karierze jako Mestre of Bateria, Mestre Jonas pracował w wielu szkołach Samba, takich jak Viradouro, Salgueiro, Porto da Pedra i Mocidade. Innowator wielu znanych aranżacji samby batucadą. Mestre Jonas wygrywał nagrody takie jak estandarte de ouro i wnosi swoją wiedzę do europejskich grup Samby.

PROGRAM:

Piątek (13 maja)
16:00–20:00 – Warsztaty z Mestre Jonas/Rafał Krzanowski
21:00 – Ognisko i wspólne granie wieczorne

Sobota 14 maja
10:00–14:00 – Warsztaty z Mestre Jonas/Rafał Krzanowski
15:00 – Parada prowadzona przez Mestre Jonasa i Baterie de samba Bloco Pomerania – Rafał Krzanowski
18:00 – Koncert na scenie Bloco Pomerania Mestre Rafał Krzanowski i Valdir Viera Dos Santos

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszenia za pośrednictwem formularza on-line można dokonać tutaj:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

OPŁATA ZA UDZIAŁ W WARSZTATACH:

Za udział w warsztatach należy zapłacić 200 zł. W ramach tej kwoty jesteśmy w stanie zapewnić także możliwość przespania na sali gimnastycznej z własnym śpiworem i karimatą. Istnieje także możliwość zakwaterowania w hotelu, doba – 300 zł ze śniadaniem, opcja z obiadem dodakowo – 25 zł.

AKREDYTACJA:

Wpłatę za wybraną opcję należy dokonać na dane Organizatora:

Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju
Bank Spółdzielczy w Połczynie-Zdroju
nr konta: 06 8577 0005 0010 5385 2000 0010
z dopiskiem „SAMBA”.