Autor:
Kategoria:
Link

Połczyńska pocztówka Retro z historią w tle

Fot. CK, Pocztówka Retro – materiał promocyjny.

Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju wydało niezwykły komplet pamiątkowych kart pocztowych w stylu Retro z pozdrowieniami “Połczyńskiej Ciotki”. Projekt powstał w ramach akcji “Kocham Połczyn-Zdrój” w nawiązaniu do historii naszego kurortu, zainspirowany analogicznym wydawnictwem z początków XX wieku. Bohaterką, cieszących się wówczas znaczną popularnością fotografii była Auguste Kolbe po mężu Fick. “Połczyńska Ciotka” (“Tante von Polzin”) trudniła się sprzedażą raków i wróżeniem z kart. Popularność zyskała dzięki pewnemu fotografowi znad Sprewy, który wydał serię pocztówek z jej wizerunkiem. We współczesną postać “Połczyńskiej Ciotki” wcieliła się Mieszkanka Edyta Grzelec. Oryginalny strój przygotowała Mariola Paczewska, a projekt pocztówki zrealizowała Dorota Kijowska – pracujące w Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju. Fotografie wykonał połczyński fotograf: Jacek Gugulski. Opiekunem merytorycznym i koordynatorem całego projektu był Dyrektor Centrum Kultury – Krzysztof Szewczuk.

W wersji retro powstało pięć różnych kart prezentujących pozdrowienia “Połczyńskiej Ciotki” z najbardziej charakterystycznych miejsc “Kurortu z duszą”, m.in. z okolic Pijalni wody “Joasia”, a także z okolic dywanu kwiatowego w Parku Zdrojowym oraz z ul. Grunwaldzkiej nazywanej Magiczną Ulicą Parasoli.

Na pierwszej stronie karty znajduje się napis “Pozdrowienia od Połczyńskiej Ciotki” oraz “Połczyn-Zdrój | 1688 | Kurort z duszą”. Data wskazana na pocztówce jest początkiem odkrycia wód leczniczych w naszej miejscowości.

POCZTÓWKI RETRO W WERSJI W SEPII:

SPECYFIKACJA POCZTÓWKI: Papier: Kreda błyszcząca 300 g, Zadruk: Dwustronny w kolorze Format: A5 (148×210) Uszlachetnienie i zabezpieczenie: jednostronnie folia błyszcząca Foto: Jacek Gugulski

POCZTÓWKI RETRO W WERSJI WSPÓŁCZESNEJ:

Pocztówki dostępne są w sprzedaży w punkcie Informacji Turystycznej, Galerii CK w cenie 5 zł. Istnieje możliwość wysyłki na wskazany adres kompletu widokówek. Zamówienia należy składać za pośrednictwem adresu e-mail: kontakt@ckpolczyn.pl. Polecamy także zakup pocztówek w serii Szwajcaria Połczyńska – ZOBACZ TUTAJ.