Teatr w Małym Mieście z okazji Otwarcia Magicznej Ulicy Parasoli

Centrum Kultury we współpracy z Fundacją Wspierania Twórczości Niezależnej zaprasza do uczestnictwa w VIII edycji wędrującego festiwalu “Teatr w Małym Mieście”. Połczyn-Zdrój jest jedną z 19 miejscowości w Polsce, gdzie realizowany będzie ten projekt. Został on dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Fundacji PZU.

Spektakle są częścią wydarzenia pod nazwą “Otwarcie Lata 2020 oraz Magicznej Ulicy Parasoli z okazji 75-lecia Pomorza Zachodniego”, które 11 lipca 2020 r. będzie miało miejsce w Połczynie-Zdroju. Najmłodsi obecni tego dnia na ul. Grunwaldzkiej, podczas jej uroczystego otwarcia zobaczą dwa plenerowe i interaktywne spektakle w wykonaniu Teatru Łata z Poznania.

Twórczość Teatru Łata zanurzona jest w nurcie physical theater, rzadko spotykanym w przestrzeni sztuki dla dziecka. Spektakle wyróżnia więc wyrazisty ruch, ekspresja i narracja prowadzona bez pomocy słów.

MORSKIE OPOWIEŚCI – 11.07.2020 r. godz. 10:00

To spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapsticku, rodem z niemego kina – uczy i bawi jak filmy z Charlie Chaplinem. Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy wyruszają w rejs. Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń. Okazuje się bowiem, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając , że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas.

PODRÓŻE DOOKOŁA ŚWIATA – 11.07.2020 r. godz. 11:00

To interaktywny program teatralny dla dzieci, podczas którego widzowie wraz z aktorami odwiedzają najdalsze zakątki świata. Magiczna podróż zawiedzie ich na Dziki Zachód, do Hiszpanii, do Afryki, do Mroźnej Krainy Eskimosów i do Szkocji. W każdym zakątku świata dzieci poznają specyfikę danego regionu uczestnicząc w charakterystycznych zabawach i etiudach teatralnych, prowadzonych przy typowej dla danego miejsca muzyce. Jest to dynamiczny spektakl, pełen balonowych niespodzianek, okraszony deszczem wystrzałowych konfetti, w który chętnie włączają się również i dorośli.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”, oraz ze środków Fundacji PZU.