POZNALIŚMY NOWĄ KRÓLOWĄ SZWAJCARII POŁCZYŃSKIEJ I PARKU ZDROJOWEGO

Fot. Jacek Gugulski, Wiktoria Warpachowicz – Królowa Szwajcarii Połczyńskiej i Parku Zdrojowego 2022.

Połczynianka Weronika Warpachowicz została nową Królową Szwajcarii Połczyńskiej i Parku Zdrojowego w konkursie ogłoszonym przez Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju. Wydarzenie było częścią II Święta Parku Zdrojowego i odbyło się w niedzielę 15 maja 2022 roku w ramach festiwalu Natura i Kultura finansowanego z Programu Interreg VA.

Nowa królowa ma 21 lat, lubi aktywny tryb życia, sport i podróże. Zastąpiła Marysię Słabkowską wybraną w lipcu ubiegłego roku i oprócz zaszczytnego tytułu zdobyła nagrodę główną w postaci weekendowego pobytu dla dwóch osób w mieście partnerskim Templin o wartości 510 Euro, ufundowaną przez Gminę Połczyn-Zdrój i Burmistrza Sebastiana Witka, a także wiele innych upominków ufundowanych przez naszych sponsorów.

Jury w składzie – Emilia Mazur (wiceburmistrz Połczyna-Zdroju), Gina Malinowski (prezes Stowarzyszenia Stacja Kultura), Dorota Kijowska (przedstawiciel CK) i Andrzej Wątorski (prezes Stowarzyszenia Metrum) – nie miało łatwego zadania, poziom tegorocznego konkursu był bardzo wyrównany. Aby zdobyć tytuł Weronika musiała pokonać cztery konkurentki. Drugie miejsce zajęła Anna Tamm, trzecie miejsce przypadło w udziale Julii Sołtysiak, czwarte miejsce Natalii Kowalskiej, a piąte Ewie Kuźnieców.

Wszystkie uczestniczki otrzymały upominki za udział w konkursie ufundowane przez sponsorów: Fizjo i Spa Agnieszka Gwóźdź, „Manufakturę 5 jezior”, Martynę Matkowską Fitness Club Połczyn-Zdrój, Edytę Wojciechowska „Kociołek Edzi”, Sanatorium Marta; „Pracownię Tworzywo” Kasię Bartnik, Vacu Studio Aktywnego Odchudzania – Butik Pink Queen; Miód Drahimski – Pasiekę Fujarskich.

Oczywiście wśród nagród nie mogło oczywiście zabraknąć gadżetów z logotypem Szwajcarii Połczyńskiej, które wkrótce będą dostępne w otwartej sprzedaży w Informacji Turystycznej w kinie Goplana.