Autor:
Kategoria:
Link

Kolorowa parada w Połczynie-Zdroju

Fot. CK i Jacek Gugulski, Otwarcie Magicznej Ulicy Parasoli w 2020 roku.

Magiczna Ulica Parasoli to nazwa zapierającej dech instalacji złożonej z ponad 500 sztuk kolorowych parasolek znajdujących się nad głównym deptakiem spacerowym w Połczynie-Zdroju. Od kilku lat, z nastaniem sezonu letniego hucznie świętujemy otwarcie magicznej ulicy, a wydarzeniu towarzyszy parada prowadzona przez miasto oraz szereg atrakcji kulturalnych i rozrywkowych przygotowanych przez miejscowe Centrum Kultury.

W tym roku, otwarcie instalacji parasoli nastąpi szybciej niż zazwyczaj, bo już 14 maja a i atrakcji z nią związanych będzie co niemiara w związku z zakończeniem projektu „Transgraniczny Rozwój turystyki zdrowotnej w miastach Połczyn-Zdrój i Templin” finansowanego z Programu Interreg VA. Połczyn-Zdrój będzie tego dnia gościł także liczną delegację z partnerskiego miasta z Templina.

Znamiennym punktem otwarcia ulicy jest kolorowa parada, która z roku na rok powiększa się o kolejne grupy artystyczne odwiedzające Połczyn-Zdrój. W naszej paradzie wezmą udział bębniarze samby batucady z całej Polski. Dzień wcześniej rozpoczną się warsztaty bębniarzy. Zgłoszenia na warsztaty: LINK.

Warsztaty poprowadzi, a także przewodzić paradzie będzie Mestre Jonas de Oliveira – żyjąca ikona brazylijskiej kultury perkusyjnej, wulkan pozytywnej energii wprost z Rio de Janeiro, a także Rafał Krzanowski wraz z zespołem bębniarzy Bloco Pomerania. Zapraszamy wszystkich pozytywnych ludzi, także z bębnami oraz zespoły do wzięcia udziału w paradzie. Chcielibyśmy ustanowić nowy rekord bębniarzy w Polsce w jednym miejscu!

Zbiórka i ustawienie całego korowodu będzie miała miejsce przy Placu Tysiąclecia w Połczynie-Zdroju. Zapraszamy zainteresowanych do przybycia na plac zdecydowanie wcześniej, najlepiej od godziny 13:30. Parada startuje o godzinie 15:00, aby ulicami miasta dojść do Magicznej Ulicy Parasoli, a następnie do Parku Zdrojowego, gdzie odbędą się koncerty.