Parada na otwarcie Magicznej Ulicy Parasoli 2022

Fot. Jacek Gugulski – Przemarsz korowodu Magiczną Ulicą Parasoli fotogugulski.pl

Wielka parada z okazji otwarcia Magicznej Ulicy Parasoli czyli instalacji złożonej z ponad 500 sztuk kolorowych parasolek zlokalizowanych nad głównym deptakiem spacerowym to już pomału tradycja Połczyna-Zdroju. Od trzech lat tego typu parady odbywają się z dużym powodzeniem i zainteresowaniem publiczności.

W tym roku parada wypadła najbardziej okazale, a złożyło się na to kilka powodów. Po pierwsze korowodowi przewodził mistrz brazylijskiej samby batucady Mestre Jonas de Oliveira z Rio de Janeiro. Po drugie do “Kurortu z duszą” przyjechały obok zespołu Bloco Pomerania pod przewodnictwem Mestre Rafała Krzanowskiego także inne grupy samby z Polski, m.in. Sereia de Varsóvia, Bloco Central, Sorir por Favor, jak również w wydarzeniu wziął udział – z dużym powodzeniem – nasz zespół Połczyn Samba Grup. Po trzecie, warto podkreślić, że członkowie zespołów wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Mestre Jonasa przygotowujących do parady. Po czwarte parada była częścią festiwalu Natura i Kultura finansowanego z Programu Interreg VA i została zorganizowana na zakończenie transgranicznego projektu realizowanego wspólnie z partnerską gminą Templin z Niemiec.

Korowód wyruszył z Placu 1000-lecia i oprócz zespołów samby batucady wzięły w nim udział zespoły ARA z Centrum Kultury, m.in. OMEN, Figiel i Chór Finezja, a także mieszkańcy, turyści i kuracjusze oraz przedstawiciele samorządu z obu gmin z Burmistrzem Połczyna-Zdroju Sebastianem Witkiem oraz wiceburmistrz z Templina. Burmistrzowie dokonali symbolicznego otwarcia tegorocznej instalacji parasoli na ul. Grunwaldzkiej, po czym korowód ruszył do połczyńskiego amfiteatru, gdzie odbyły się koncerty.