Autor:
Kategoria:
Link

Sprzątanie Świata z okazji Dnia Ziemi

Fot. Krzysztof Radzimski (CK), Spotkanie uczestników akcji z Burmistrzem Połczyna-Zdroju.

“Kwiecień miesiącem troski o Ziemię” z takim hasłem rozpoczęliśmy szereg wydarzeń związanych z ochroną środowiska i ekologią dedykowanych głównie dzieciom oraz młodzieży. 22 kwietnia z okazji obchodzonego na całym świecie Międzynarodowego Dnia Ziemi przystąpiliśmy wspólnie z uczniami i nauczycielami ze szkół podstawowych Gminy Połczyn-Zdrój do akcji sprzątania świata. Dzisiejsza przedsięwzięcie zwieńczyło cały miesiąc proekologicznych działań naszego centrum.

Na zaproszenie Centrum Kultury odpowiedzieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Połczynie-Zdroju, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Redle. W sumie ponad 240 uczniów z tych szkół wzięło aktywny udział w sprzątaniu Parku Zdrojowego oraz jego okolic.

Na zbiórce pod Pijalnią wody “Joasia”, uczniowie otrzymali ponad 200 sztuk worków, a także mapki terenu objętego akcją oraz rękawiczki. Po podzieleniu na grupy każdy ruszył w kierunku zalewu, gdzie zaplanowano finał sprzątania. Wszystkie rozdane worki zostały zapełnione odpadami, wśród których przeważały butelki po trunkach alkoholowych oraz butelki plastikowe, tworzywa sztuczne oraz worki.

Na zakończenie z uczniami spotkał się Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek, który podziękował dzieciom oraz nauczycielom za aktywny udział w akcji sprzątania świata i okazane zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostało ognisko oraz drobny poczęstunek.

Partnerem całego wydarzenia było Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Wardyń Górny, które dostarczyło dla dzieci worki oraz odebrało zebrane odpady, za co serdecznie dziękujemy!