Autor:
Kategoria:
Link

Koncert i taneczne Show Samby!

Połczyński koncert współtworzyć będą zespoły zainspirowane kulturą samby, a mianowicie: Bloco Pomerania ze Szczecina, Sambaart z Warszawy oraz Grupo Ilustrasamba z Berlina.

Bloco Pomerania to potężna bateria, brazylijska maszyna perkusyjna prowadzona przez wykładowcę Akademii Sztuki w Szczecinie Rafała Krzanowskiego złożona z miłośników samby batucady z Pomorza Zachodniego. Ekspresja i energia rytmu nie pozostawia nikogo obojętnym, wciągając w wir tańca i dobrej zabawy, pozwala poczuć mocny zbiorowy puls – zapewniają muzycy. – Takie właśnie reakcje publiczności towarzyszą naszym występom na licznych festiwalach, paradach i koncertach. Zespół składa się z ponad 20 muzyków.

SAMBA ART to brazylijski zespół taneczny, w skład którego wchodzą tancerki z Polski, Brazylii, Kuby i Kolumbii. Zespół działa blisko od 20 lat, jeżdżąc po całej Polsce prezentując tańce brazylijskie, stale bywa również w Rio de Janeiro na Sambodromie. Założycielami są: Klaudia Łucyk i Jailson de Oliveira z Brazylii.

Grupo Ilustrasamba to zespół złożony z 8 rdzennych Brazylijczyków, grający oryginalnej sambowe rytmy. Przewodzi im wokalista VALDIR JOVENAL. Dzięki ich koncertowi przenikniecie do świata samby i poznacie prawdziwą kulturę brazylijską. Samba reprezentuje autentyczność brazylijskiej kultury muzycznej na całym świecie. Magia rytmów, perkusji i śpiewu przeradza się w potężny taniec, który napędza ludzi do działania!

Koncert w dniu 6 maja 2023 r., g. 19:00

Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Stanisława Moniuszki w Połczynie-Zdroju

Bilet: 45 zł (normalny), 35 zł (ulgowy: studenci, emeryci, renciści, osoby do 18 roku życia)