Warsztaty taneczne samby z Klaudią Łucyk i Jailson de Oliveira

Jailson de Oliveira na Sambodromie w 2023 roku.

Gorąco zapraszamy do udziału w warsztatach tanecznych samby, które odbędą się w dniach 5-6 maja 2023 roku w Połczynie-Zdroju, które poprowadzą uznani tancerze Klaudia Łucyk i Jailson de Oliveira.

Podczas warsztatów Klaudia i Jailson przeprowadzą uczestników przez kilka rytmów brazylijskich – w ramach zapoznania się z muzyką i klimatem. Głównym celem jest jednak nauka samba no pé – czyli podstawowego kroku tego tańca w połączeniu z sekwencją, którą można będzie wykorzystać we wspólnej paradzie z okazji otwarcia Magicznej Ulicy Parasoli 2023.

INFORMACJA O PROWADZĄCYCH WARSZTATY:

Jailson de Oliveira – Brazylijczyk pochodzący z egzotycznych rejonów północnego wschodu Brazylii, stolicy stanu Alagoas, Maceio. Tancerz, instruktor samby i innych rytmów brazylijskich.

Rokrocznie od 2018 roku w Brazylii w Rio de Janeiro tańczy jako solista (muso) w szkołach samby na Sambodromie podczas karnawału. Jest twórcą strojów karnawałowych (fantasias), które swoje premiery mają często właśnie w Rio. A tańczy w nich na Sambodromie jego partnerka Klaudia Łucyk. Tworzenie bikini i pióropuszy na Sambodrom to swojego rodzaju wyróżnienie i duże zaufanie pochodzące z brazylijskich szkół samby. Bo zwykle działa to tak, że tancerze dostając się na paradę i godząc się na projekt kostiumu, wykonanie leży po stronie kostiumologów z Rio.

Choreograf i tancerz podczas koncertów znanych w Brazylii zespołów muzycznych takiego gatunku muzyki jak forró i sertanejo. Tańczy od 9-go roku życia a jego kariera na brazylijskich scenach zaczęła się w wieku 19 lat.

W Polsce – współzałożyciel, choreograf zespołu tanecznego Samba Art, z którym od lat występuje na różnych scenach i parkietach w całym kraju jak również w programach telewizyjnych. Jest też „krawcem” we własnym zespole – twórcą większości strojów, bikini do samby, pióropuszy. Na salach tanecznych jako instruktor lubi luźną, radosną atmosferę. Stawia na dobrą zabawę i oderwanie od codzienności w ukochanych brazylijskich rytmach.

Klaudia Łucyk i Jailson de Oliveira podczas sesji zdjęciowej na brazylijskiej plaży Maceio (północny-wschód Brazylii).

Klaudia Łucyk – Przygodę z tańcem zaczęła w 4 klasie szkoły podstawowej – wtedy był to taniec nowoczesny, który towarzyszył jej do 18 roku życia. Na swoim koncie ma liczne wyróżnienia, zwycięskie puchary i medale w kategorii solo i formacje – głównie pod okiem Agustina Egurroli.

Dołączając do jednego z warszawskich zespołów pokazowych w wieku 19 lat rozpoczęła przygodę z szeroko pojętym stylem „Latino”. Po latach tańczenia na wszelakich eventach odnalazła swój ukochany styl tańca – samba brazylijska. A ten styl pojawił się razem z jej miłością życia – Jailsonem de Oliveira. Samba stała się pasją i pracą w jednym. Oprócz bycia tancerką w swoim zespole SAMBA ART jest instruktorką samby brazylijskiej oraz zajęć o nazwie „Brasil Fit”, wymyślonej przez nią formule łączenia tańca w różnych brazylijskich stylach oraz ćwiczeń.

Pierwsze kroki w sambie brazylijskiej stawiała właśnie pod okiem swojego partnera – Jailsona de Oliveiry. Następne lata to wyjazdy do Rio de Janeiro gdzie rokrocznie pobiera prywatne lekcje u największych gwiazd tego stylu. Często też sprowadza brazylijskich sambistów do Polski, organizując warsztaty taneczne dla kursantów z całego kraju.

Rok 2017 był przełomowy – wtedy po raz zatańczyła na karnawale w Rio de Janeiro na Sambodromie. Początkowo jako jedna z 3 tysięcy uczestników, niewidoczna tancerka – finalnie ze zwycięską szkołą Mocidade Independente de Padre Miguel. Następne lata to – idąc za sercem i przyzwyczajeniem do pokazywania indywidualizmu tanecznego – jako muza (solistka na wyróżnionym miejscu paradzie) w szkołach Acadêmicos de Santa Cruz i Unidos de Bangu.

Klaudia i Jal cenią sobie jakość, indywidualizm, szacunek i wiedzę oraz poczucie humoru w kwestii samby dlatego zapraszając na warsztaty do Polski stawiają na najlepszych.

W naszym kraju na ich zaproszenie warsztaty samby poprowadzili już Carlinhos Salgueiro, Mayara Lima, Alex Coutinho i niezastąpiona Bellinha Delfim. No i nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa…

PROGRAM:

I dzień warsztatów – 5 maja 2023

10:00 – 15:30 Przyjazd i odbiór akredytacji uczestników w Ośrodku Kultury przy ul. Wojska Polskiego 54
16:00 – 19:00 Warsztaty
21:00 – Ognisko integracyjne połączone z kolacją

II dzień warsztatów – 6 maja 2023

8:00 – 9:00 Śniadanie
10:00 – 13:00 Warsztaty
13:15 – 15:45 Przerwa obiadowa
15:45 Zbiórka przed paradą
16:00 Parada ulicami miasta z okazji otwarcia Magicznej Ulicy Parasoli 2023
17:00 Koncert w Amfiteatrze Miejskim im. Stanisława Moniuszki

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszenia za pośrednictwem formularza on-line można dokonać tutaj:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

OPŁATA ZA UDZIAŁ W WARSZTATACH:

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 200 zł. Zapewniamy możliwość przespaniania z własnym śpiworem i karimatą w ośrodku kultury. Istnieje także możliwość zakwaterowania w hotelu, doba – 240 zł. Szczegóły związane z kosztami i akredytacją znajdują się w formularzu zgłoszeniowym w powyższym linku.

AKREDYTACJA:

Wpłatę za wybraną opcję należy dokonać na dane Organizatora:

Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju
Bank Spółdzielczy w Połczynie-Zdroju
nr konta: 06 8577 0005 0010 5385 2000 0010
z dopiskiem „WARSZTATY TANECZNE SAMBY”.