Warsztaty on-line “Kreatywne lektury”

Tydzień Bibliotek obfitował w szereg wydarzeń przygotowanych przez Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, były nimi także warsztaty on-line dla naszych najmłodszych Czytelników pod nazwą “Kreatywne lektury”. Cykl pięciu warsztatów realizowanych w Klubie Młodego Czytelnika przez jego opiekunkę Alinę Wacko, polegał na odczytaniu fragmentów lektur, a następnie wykonaniu nawiązującej do niej pracy plastycznej, na które wciąż czekamy.

WARSZTATY 1: “SŁOŃ TRĄBALSKI”

“Był sobie słoń wielki – jak słoń. Zwał się ten słoń Tomasz Trąbalski. Wszystko, co miał, było jak słoń! Lecz straszny był Zapominalski.” Fragment wiersza Juliana Tuwima przeczytała dla Was Krystyna Zaniewska – koordynator biblioteki. Podczas tego warsztatu nauczycie się jak w bardzo prosty sposób wykonać tytułowego słonia.

WARSZTATY 2: “CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!”

“Mój kot Cukierek ma długaśne wąsy, lubi pełną miskę i wieczorne pląsy. W nocy urządza wyścigi szalone, pogryzł rękawiczki mej mamy zielone”. Fragment opowiadania Waldemara Cichoń, przeczytała prowadząca zajęcia Alina Wacko. Podczas warsztatów wykonamy wspólnie tytułowego bohatera książki – kota z włóczki.

WARSZTATY 3: “NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK”

„Naprawdę nie wiem, gdzie się gubią… – Mama patrzyła na piętrzący się na środku łazienki stos pojedynczych skarpetek. – Przecież do pralki trafiają zawsze dwie, a potem okazuje się, że jedna gdzieś znika.” Fragment opowiadania Justyny Bednarek, przeczytała prowadząca warsztaty Alina Wacko. Podczas zajęć wykonamy wspólnie pacynkę–skarpetkę.

WARSZTATY 4: “LOKOMOTYWA”

“Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa: Tłusta oliwa.”
Fragment wiersza Juliana Tuwima przeczyta dla Was pracownik biblioteki Monika Milczarek. Podczas zajęć nauczycie się jak bardzo łatwo wykonać tekturową lokomotywe.

WARSZTATY 5: “101 DALMATYŃCZYKÓW”

„Pewnego ranka odwiedziła nas Cruella de Mon. Chciała kupić szczeniaki, ale mój pan się nie zgodził. A potem stało się coś strasznego! Ktoś porwał nasze maleństwa” Fragment tego disnejowskiego opowiadania, przeczytała prowadząca warsztaty Alina Wacko. Podczas warsztatów nauczycie się w bardzo prosty sposób wykonać papierowego pieska.

ZDOBĄDŹ DYPLOM UKOŃCZENIA WARSZTATÓW I DROBNY UPOMINEK

Przypominamy, że dla dzieci, które obejrzą wszystkie odcinki “Kreatywnych lektur” i wykonają prezentowane prace, a następnie dostarczą je do 21 czerwca 2021 roku, do Klubu Młodego Czytelnika mieszczącego się w Bibliotece otrzymają od nas dyplom ukończenia warsztatów oraz drobny upominek. Po otrzymaniu Waszych prac zaprezentujemy je na wspólnej wystawie.