Gra terenowa “Park Książki”

Z okazji Tygodnia Bibliotek w dniu 15 maja 2021 roku Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju zorganizowało grę terenową w Parku Zdrojowym, pod nazwą “Park Książki”, w której udział wzięło w sumie ponad siedemdziesiąt osób w różnych kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli).

Uczestnicy zabawy otrzymywali kartę gry wraz z mapką, a ich zadaniem było odgadnięcie tytułów książek prezentowanych na siedmiu stanowiskach, a następnie ułożenie hasła. Organizatorzy w związku z obchodzonym w 2021 “ROKIEM LEMA” z okazji setnych urodzin Stanisława Lema, hasło gry zadedykowali właśnie temu twórcy.

Na bardziej ambitnych uczestników czekało jeszcze zadanie specjalne polegające na odnalezieniu dodatkowego punktu z ukrytymi cytatami i odgadnięcie jego autora oraz tytułu książki, z której został zaczerpnięty. Na osoby, które odpowiedziały na pytanie specjalne czekała szansa na zdobycie nagrody ufundowanej przez naszego sponsora połczyńską lodziarnie Gelateria Per Voi.

WIDEO PODSUMOWANIE GRY TERENOWEJ “PARK KSIĄŻKI”:

Gra miała na celu popularyzację literatury i czytelnictwa, a także promocję działalności Biblioteki Publicznej w Połczynie-Zdroju. Pod Pijalnią wody “Joasia” zorganizowane zostało biuro gry oraz stoisko biblioteki, gdzie można było zarejestrować się, a najmłodsi Czytelnicy mogli odebrać swoje pierwsze wyprawki czytelnicze w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Na zakończenie gry na jej uczestników czekały nagrody, m.in. czytniki e-book, vouchery do czytelni “Legimi”, książki, malowanki oraz połczyńskie Kalendarze na 2021 rok. Kolejna edycja gry już w sierpniu podczas Dni Miasta Połczyn-Zdrój 2021.