Święto Parku i Ogrodów – na zakończenie lata

W ostatni weekend wakacji połczynianie bawili się podczas Święta Parku i Ogrodów.

Impreza rozpoczęła się w piątek 31 sierpnia, zabawę kontynuowano w sobotę. Przygotowano program animacyjny dla dzieci, najmłodsi mogli też korzystać z urządzeń zabawowych i stoisk edukacyjnych. Zaproszono na jarmark – w alejkach parkowych pojawiły się stoiska z rękodziełem i produktami regionalnymi oraz gastronomiczne i promocyjno-edukacyjne.

Rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości uczczono koncertem pieśni patriotycznych, w wykonaniu Kameralnego Chóru Mieszanego “Cantus” pod dyrekcją Bolesława Kurka. Organizatorzy zaprosili przybyłych także na Narodowe Czytanie, fragmenty XII księgi “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza zaprezentowała grupa młodzieży z Teatru Figiel. XII księga “Pana Tadeusza” jest jednym z dzieł, proponowanych przez Parę Prezydencką do czytania przez cały rok (“Lista 44 tekstów Antologii Niepodległości”) dla upamiętnienia Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Wieczorem zaproszono na koncert Eweliny Lisowskiej. Obdarzona potężnym głosem wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka zaśpiewała wraz zespołem. Zaprezentowała zarówno swoje starsze utwory, jak i te z najnowszej płyty “Cztery”.

Imprezę zakończono zabawą taneczną przed pijalnią wody “Joasia”.

Fot. Monika Milczarek i Ewa Sokołowska