Świętowali ogrodnicy

18 sierpnia świętowali działkowcy z sześciu działających w Połczynie Rodzinnych Ogrodów Działkowych: Kolejarz, Morena, Piwosz, Relax, Rolnik i Talizman.

Dożynki rozpoczęły się Mszą Świętą Dziękczynną, odprawioną w amfiteatrze. Po nabożeństwie zaproszono do Parku Zdrojowego na festyn ogrodniczy. Każdy z ogrodów przygotował pięknie zaaranżowane stoisko, na którym prezentował tegoroczne plony. Można było podziwiać piękne kwiaty, dorodne warzywa i owoce, skosztować potraw zrobionych z płodów Ziemi – ciast, przetworów, sałatek, soków itp. Stoiska ogrodnicze, edukacyjne, gastronomiczne i inne rozlokowano nieopodal pijalni wody “Joasia” oraz w alejkach parkowych. Panie z Centrum Kultury przygotowały zabawy i konkursy rekreacyjne, podczas których bawiły się dzieci i dorośli.

Podczas festynu wśród zaproszonych na imprezę ogrodników rozlosowano przydatne na działce upominki oraz nagrody.

Nagrody ufundowali: Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju, Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, Nadleśnictwo Połczyn, Trailer-Tech Połczyn-Zdrój, Pomerania Frucht Dziwogóra, Agnes Świdwin, Klubokawiarnia Kulturalna, PSS “Społem”, Sanatorium MARTA, Browar Połczyn-Zdrój, Oryginalny Sok, Firma Nasiennicza POLAN oraz rękodzielnicy i wytwórcy produktu regionalnego uczestniczący w Jarmarku w czasie Święta Ogrodów.

Na zakończenie festynu do tańca zaprosił zespół Bisss…

Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Połczyna-Zdroju, Rodzinne Ogrody Działkowe oraz Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju.