Rajdy Krajoznawcze “Poznaję Szwajcarię Połczyńską”

Pragniemy gorąco zaprosić do udziału w cyklu przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu “Poznaję Szwajcarię Połczyńską”
 mającego na celu przybliżenie mieszkańcom walorów przyrodniczych i historycznych wyjątkowej w skali całego kraju polodowcowej krainy zwanej Szwajcarią Połczyńską.
W ramach zaplanowanego przedsięwzięcia zrealizujemy: cztery rajdy krajoznawcze połączone są z warsztatami fotografii plenerowej w następujących terminach i lokalizacjach:
Ponadto zorganizujemy w dniu 20 września 2023 r. festyn dla szkół w nowo powstałej Geo-świetlicy w Popielewie, a także wernisaż wystawy historycznych zdjęć Szwajcarii Połczyńskiej w stodole siedliska ‘Lecą Żurawie’ w dniu 23 września 2023 roku.
Z projektem połączony będzie konkurs fotograficzny i filmowy związany tematycznie nawiązujący do walorów przyrodniczych Szwajcarii Połczyńskiej.
Podsumowanie całego projektu nastąpi w dniu 28 października podczas specjalnego spotkania, w trakcie którego zaprezentujemy fotografie i filmy powstałe w trakcie rajdów, wręczymy nagrody dla osób wyróżnionych, a także dla tych osób, które wezmą udział we wszystkich czterech odsłonach planowanych pieszych wypraw.
Biuro organizacyjne rajdów działa przy kinie Goplana, w punkcie Informacji Turystycznej, ul. Parkowa 4, 78-320 Połczyn-Zdrój w godzinach od 10:00 – 18:00 (wt.-sb.), numer tel. 94 712 84 57.
Partnerami akcji są: Gmina Połczyn-Zdrój, Nadleśnictwo Połczyn-Zdrój, Stowarzyszenie PIK, Granty Norweskie.
Udział w wyprawie jest bezpłatny. Zapisy za pośrednictwem formularza on-line: https://forms.gle/H4pVN7CYq9cCgCy99
Zapewniamy transport i poczęstunek podczas podsumowujących poszczególny rajd ogniskach.

Zapisy