III Rajd Krajoznawczy “Poznaję Szwajcarię Połczyńską”

Uczestnicy III Rajdu Krajoznawczego, fot. Kamila Kijo

#SzwajcariaPołczyńska

Mimo nieprzyjaznej pogody, ale z uśmiechami na twarzach i dobrym nastawieniem uczestnicy trzeciego rajdu pn. “Poznaję Szwajcarię Połczyńską” w dniu 7 października 2023 roku wyruszyli z Połczyna-Zdroju w kierunku Jeziora Kłokowskiego.
Krajoznawcy mieli do pokonania blisko 18 km, a trasa wyprawy wiodła przez tzw. “Trzy Garby”, “Wilcze Jary”, grodzisko wczesnosłowiańskie w okolicach szosy 163 w kierunku Czaplinka oraz “Wiatraczną Górę”. Rajd był okazją do poznania wyjątkowych walorów przyrodniczych okolic Połczyna-Zdroju, jak również historii z nim związanych.
Punktem docelowym było Jezioro Kłokowskie położone na wysokości 154 m n.p.m., z okolic którego źródła swe bierze przepływająca przez połczyński park struga Wogra. Na zakończenie rajdu organizator Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju przygotował ognisko oraz poczęstunek dla jego uczestników.
Partnerami i mecenasami naszej akcji są: Gmina Połczyn-ZdrójNadleśnictwo Połczyn, Lasy Państwowe, Stowarzyszenie PIK, Granty Norweskie.
Przypominamy, że udział w rajdach jest bezpłatny. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza on-line: https://forms.gle/H4pVN7CYq9cCgCy99 jak również w punkcie Informacji Turystycznej mieszczącej się w Galerii CK przy kinie Goplana. Organizator zapewnia także transport i poczęstunek podczas podsumowujących poszczególne rajd ogniskach.
Najbliższy rajd odbędzie się już 14 października 2023 roku, zbiórką o godz. 10:00 przy kinie Goplana. Wyruszymy w kierunku Jeziora w Kołaczu, zwiedzając po drodze m.in.: Skowrończe Góry oraz kurhany. Całość zakończymy wspólnym ogniskiem.
Fot. i oprac. Krzysztof Szewczuk