Autor:
Kategoria:
Link

Udana promocja Gminy Połczyn-Zdrój w powiecie

Gmina Połczyn-Zdrój zwyciężyła w konkursie na najlepsze stoisko podczas IV Powiatowego Jarmarku Tradycyjnie Zdrowej Żywności i Rękodzieła Ludowego, który odbył się w Świdwinie w ostatnią sobotę, 14 września 2019 roku. To spore osiągnięcie, zważywszy na fakt, że w poprzednich latach o taki tytuł było bardzo trudno.

I choć nie byliśmy wymieniani w charakterze faworyta, to jednak przepięknie przygotowane stoisko przez Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, podkreślające walory naszej gminy, z najlepszymi produktami pochodzącymi od lokalnych producentów i firm, zyskało sympatię nie tylko uczestników powiatowych dożynek, którzy chętnie je odwiedzali, ale co ważne także komisji konkursowej.

W tym roku, przewodnim motywem do ekspozycji stoiska uczyniliśmy izbę pod nazwą “Zagroda Połczyńskiej Ciotki” stanowiącą imitację wozu, idealnie uzupełnioną o karczmę, w której centralną rolę odgrywały “Połczyńskie EKO-smaki”. Tegoroczni laureaci “Połczyńskich EKO-smaków 2019” przygotowali do degustacji swe konkursowe potrawy: Restauracja “Palupe” – gulasz z jelenia; Restauracja “Natura Park” – sernik na podkładzie z kaszy gryczanej, a Koło Gospodyń Wiejskich w Dziwogórze – nalewkę o smaku mięty.

Na naszym stoisku, uczestnicy powiatowych dożynek mogli także degustować szereg wyśmienitych produktów pochodzących od połczyńskich producentów. Byli razem z nami Browar Połczyn, Perła Połczyńska, PSS Społem, Oryginalny Sok i lokalni producenci miodu. Nie zabrakło także przepysznych ciast upieczonych przez panie ze świetlic wiejskich oraz wyrobów mięsnych i serów.

Duże słowa uznania i podziękowania należą się opiekunkom naszego stoiska, które zadbały o jego przygotowanie, miłą atmosferę i obsługę. Wielu Gości podkreślało profesjonalne przygotowanie, współpracę oraz piękny, charakterystyczny ludowy strój, który dodawał kolorytu całej ekspozycji.

Obok zwycięstwa w kategorii najładniejszego stoiska, możemy cieszyć się także zajęciem trzeciego miejsca w konkursie na wieniec dożynkowy. Został on przygotowany przez Sołectwo Toporzyk, które zwyciężyło w tej samej kategorii podczas niedawnych gminnych dożynek. Jednym słowem to była udana promocja Gminy Połczyn-Zdrój, podczas powiatowych dożynek w Świdwinie.