Autor:
Kategoria:
Link

PODSUMOWANIE PROJEKTU I KONCERTU “ZA WODĄ”

Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju we współpracy z Fundacja TAK – Temat Aktualny Kultura zrealizowało projekt p.n. „Za Wodą”. W ramach tego przedsięwzięcia w Połczynie-Zdroju odbyły się warsztaty oraz koncert.
 
Projekt miał na celu zaangażowanie lokalnych miłośników muzyki do wspólnego występu z profesjonalnym zespołem muzycznym oraz popularyzację w Polsce ciekawego i jednocześnie mało znanego instrumentu perkusyjnego pochodzącego z Afryki – zw. calabas (po polsku nazywany “wodafonem”).
 
Warsztaty odbyły się 22 lipca na Placu Wolności, a poprowadził je Marco Giovinazzo, włoski mistrz instrumentów perkusyjnych, który występował na wielu europejskich festiwalach. Jest również znany, jako twórca Centrum Kulturalnego w Burkina Faso.
 
Wspólny koncert uczestników warsztatów odbył się w niedzielę 26 lipca 2020 roku o godz. 16:00 w połczyńskim amfiteatrze. Przed publicznością obok uczestników warsztatów zaprezentowali się uznani muzycy: Aleksandra Gadzina (Noia Lluna – wokal), Marco Giovinazzo (wodafon, instrumenty perkusyjne), Cezariusz Gadzina (saksofon), Zbigniew Zawadzki (gitara), Robert Kubiszyn (kontrabas, gitara basowa) i Cezary Konrad (perkusja).
 

WIDEORELACJA Z KONCERTU:

Połczyńska publiczność miała okazję wysłuchać najnowszego utworu Aleksandry Gadziny pt. “Echa”, którego premiera wkrótce będzie miała miejsce na antenie w Polskiego Radia, a także utwory takich twórców i wykonawców jak m.in.: Krzysztof Komeda – “Rosemary’s Baby”, Cezariusz Gadzina – utwór “Bay, Bay”, czy Urszula Dudziak – utwór “Papaya”.
 

ROZMOWA Z CEZARIUSZEM GADZINĄ:

 

FOTORELACJA: