Autor:
Kategoria: ,
Link

Ognisty czardasz z okazji Dnia Kobiet

Koncert “Czardasz na obcasach” w wykonaniu charyzmatycznego węgierskiego skrzypka Sandora Javorkai oraz znamienitej Baltic Neopolis Orchestra porwał serca połczyńskiej publiczności. 8 marca 2024 roku aula CK pękała w szwach, a słuchacze mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym muzycznym wydarzeniu przygotowanym przez Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju z okazji “Dnia Kobiet”.
W programie wieczoru swoje miejsce znalazły energetyczne i uwielbiane przez melomanów kompozycje, m.in. „Melodie cygańskie” i „Navarra” na dwoje skrzypiec Pabla Sarasatego, „Tańce rumuńskie” Bartoka, „Wiosna” Vivaldiego, czy finałowy „Czardasz” Montiego.
Genialne wykonania oraz osobowość sceniczna Sanodora zapadnie na długo w pamięci uczestników tego wydarzenia. Każdy utwór był żywiołowo oklaskiwany przez publiczność przez wiele minut. Węgierski koncertmistrz i solista występuje na całym świecie, a jego przyjazd do “kurortu z duszą” był możliwy dzięki współpracy CK z Baltic Neopolis Orchestra, która zaprosiła tego wybitnego skrzypka do Polski.
Koncert poprzedziła miła uroczystość. Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek złożył serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom, które otrzymały także na zakończenie wieczoru drobny upominek. Emilia Goch Salvador, dyrektor orkiestry wprowadziła publiczność w program artystyczny wieczoru pt. “Czardasz na obcasach”, a dyrektor CK Krzysztof Szewczuk podziękował publiczności za tak liczne przybycie na ten koncert. To dzięki tego typu biletowanym wydarzeniom mamy możliwość zapraszania do Połczyna-Zdroju najlepszych artystów i muzyków.
Fot. Kamila Kijo (CK)