Grażyna Szapołowska w Połczynie-Zdroju

W związku z XXXVII Ogólnopolskim Turniejem Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów w dniach 24-25 listopada 2023 roku będziemy gościć w “kurorcie z duszą” cenioną i niezwykle utytułowaną polską aktorkę, odtwórczynię wielu niezapomnianych ról Grażynę Szapołowską.

Grażyna Szapołowska jest absolwentką warszawskiej PWST. Przez lata związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Sama jednak czuła się najlepiej w filmie i to właśnie w tej dziedzinie jej dokonania są największe.

Grażyna Szapołowska to ikona polskiego filmu, na koncie ma ponad sto ról filmowych i równe wiele teatralnych. Jej warsztat i charyzmę sceniczną cenili najwięksi i najbardziej wymagający polscy reżyserzy tacy jak: Andrzej Wajda i Krzysztof Kieślowski. Popularność i uznanie wśród widzów potwierdzają otrzymane nagrody, m.in. aż czterokrotnie była laureatką najstarszej polskiej nagrody filmowej “Złota Kaczka”, a także odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem “Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.

Aktorka, z powodzeniem próbuje swoich sił w literaturze, w swym dorobku ma wydane cztery książki: “Zapomniałam o tobie” (2015), “Poza mną” (2013), “Ścigając pamięcią” (2013), “Pocałunki” (2005).

Grażyna Szapołowska będzie podczas Turnieju Skamandrytów pełniła funkcję Przewodniczącej Jury. Z racji obchodzonego jubileuszu wykona finałowy recital pt. “Podróżą każda miłość jest”, którego program w znacznej mierze wypełniają teksty polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej, a widzowie będą mieli okazję wysłuchać takie wiersze jak: „Nic dwa razy się nie zdarza”, „Portret kobiecy” czy „Muzeum”. O oprawę muzyczną spektaklu zadba Robert Horna – wirtuoz gitary klasycznej, ceniony i uznany solista oraz kameralista.

Data: 25.11.2023 r. | Godzina: 18:00
Miejsce: Kino “Goplana: w Połczynie-Zdroju
Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy: studenci, renciści i emeryci)
dostępne w kasie kina “Goplana” lub w internecie.

bilety