“Czarnoksiężnik z Krainy Oz”

W piątek 19 maja 2017 r. odbyła się Gra Miejska pod hasłem “Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, zorganizowana przez Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju. Uczestniczyła w niej młodzież w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym.

Biorące udział w Grze grupy wędrowały przez wiele krain i spotykały ich mieszkańców. Aby iść dalej i w końcu trafić do Wielkiego Czarnoksiężnika Oza, musiały wykonywać różne zadania. Te prace wymagały talentu aktorskiego, wiedzy, zręczności, zdolności manualnych, odwagi, znajomości życia zwierząt i… dobrego wzroku. Aby wejść do Szmaragdowego Grodu trzeba było zdobyć szmaragdowe okulary. Ostatnim etapem wędrówki był Pałac Wielkiego Czarnoksiężnika Oza.

Zwycięzcami Gry Miejskiej okazali się gimnazjaliści z grupy “Niebiescy”. Gratulujemy!

Podczas Gry na połczyńskich ulicach i w alejkach Parku Zdrojowego pojawiły się postacie z powieści L. Franka Bauma, a wśród nich Wiedźmy, Manczkinowie, mieszkańcy Porcelanowej Krainy i innych baśniowych krain oraz, oczywiście, Dorotka. Wcielali się w nie młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, prowadzonej przez instr. Emilię Majchrzak.