Co nowego w bibliotece?

W 2018 roku Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima w Połczynie-Zdroju wraz z filiami bibliotecznymi w Redle, Popielewie, Kołaczu i Gawrońcu zakupiła łącznie 669 książek, z tego 304 dzięki dotacji ministerialnej oraz 365 ze środków organizatora. Dodatkowo do biblioteki trafiło przeszło 300 książek podarowanych przez czytelników.
Biblioteka otrzymała dofinansowanie na Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w ramach Programu Wieloletniego “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej. W 2018 r. dotacja wynosiła 7840 zł, Centrum Kultury przeznaczyło na zakup książek drugie tyle.

Zakupiono głównie książki, które pojawiły się w księgarniach w ciągu ostatniego roku, wybierając nowości kierowano się propozycjami czytelników oraz dostępnymi w mediach listami bestsellerów.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.