Amfiteatr Zdrojowy

Amfiteatr jest usytuowany we francuskiej części parku, jako jeden z niewielu posiada zadaszenie nad sceną i 2500 – tysięczną widownią. W sezonie letnim odbywają się tam największe połczyńskie wydarzenia.

Amfiteatr Zdrojowy na zdjęciu z 1970 r.

Amfiteatr Zdrojowy na zdjęciu z 1970 r.

W dawnym połczyńskim Parku Zdrojowym istniało miejsce, w którym kuracjusze mogli posłuchać muzyki. Był to plac zwany koncertowym, którego punktem centralnym była muszla. Spacerowicze słuchający koncertów mogli spocząć na stylowych ławeczkach usytuowanych wśród zieleni. W okresie międzywojennym Konzertplatz został przebudowany, powstała m.in. nowa muszla.

Po drugiej wojnie światowej park należał do Uzdrowiska, jednak wiosną 1970 roku został przejęty przez miasto. Nowy gospodarz rozpoczął swoje działania od uporządkowania i zagospodarowania terenu dzisiejszego amfiteatru. Wybudowano bramę główną, ułożono alejki, zamontowano urządzenia sanitarne. Zbudowano specjalne stalowe stelaże, na których zawieszono dach nad muszlą i widownią, zamontowano ławki. Powstał amfiteatr. Jako pierwsi na widowni Amfiteatru Zdrojowego zasiedli goście IV Festiwalu Zespołów Artystycznych Wojska Polskiego w Połczynie-Zdroju, który odbył się w dniach 1-5 lipca 1970 r.