Wernisaż w Galerii: malarstwo Elżbiety Majewskiej

W środę 8 maja w Galerii Kina Goplana uroczyście otwarto wystawę malarstwa Elżbiety Majewskiej. Pochodząca ze Złocieńca malarka zaprezentowała swoje najnowsze obrazy, które będzie można jeszcze oglądać do 31 maja 2019 roku.

Na wernisażu gościli mieszkańcy, kuracjusze, malarze z regionu, a także przedstawiciele samorządu: Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski, Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek oraz Dyrektor Złocienieckiego Centrum Kultury Jolanta Smulska.

Elżbieta Majewska to malarka ziemi złocienieckiej. Jak sama mówi o swojej twórczości – Malowanie obrazów zaczynałam od małych form. Teraz uwielbiam duże formaty, które stwarzają więcej możliwości na wyrażenie tego co mi w duszy gra. Obraz to jakby malowany wiersz, to kawałek serca i skrawek duszy. Każdy powinien tego spróbować! Wśród swoich inspiracji wymienia kubizm i impresjonizm. Jak zauważył Krzysztof Szewczuk Dyrektor Centrum Kultury, który otworzył wernisaż – w malarstwie Elżbiety Majewskiej dominuje motyw “Świtezianki”, legendarnej wodnej nimfy, który ma bardzo silne odwołania ludowe.