Radość bez Granic w fotografii

30 maja najmłodsi bawili się na imprezie integracyjnej “Radość bez Granic”.

Na pierwszy Festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem “Radość bez granic” zaproszono w 2001 roku na połczyński stadion. Kolejne imprezy odbywały się m.in. na basenie miejskim, na placu za garażami przy ul. Staszica, w Parku Zdrojowym i w amfiteatrze. Tym razem dzieci spotkały się na placu przy Szkole Podstawowej nr 2.

Po uroczystym otwarciu imprezy odbyła się Olimpiada Przedszkolaka o przechodni Puchar Burmistrza Połczyna-Zdroju. Zwyciężyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek.

Najmłodsi podczas imprezy uczestniczyli w zabawach z animatorem, brali udział w zabawach i grach z lat 80. XX wieku (skakanie przez gumę, gra w klasy itp.), korzystali ze stoisk edukacyjnych, urządzeń zabawowych. Odwiedzali stoisko Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz stoiska promocyjno-edukacyjne Policji i Nadleśnictwa Połczyn. Sporo radości sprawili dzieciom strażacy (skałka wspinaczkowa, pokaz sprzętu). Tego dnia doskwierał upał, na szczęście goście mogli się ochłodzić dzięki kurtynie wodnej.

Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Połczyna-Zdroju, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Połczynie-Zdroju oraz Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju.