Autor:
Kategoria:
Link

Połczyński Finał WOŚP z rekordem!

Połczyn-Zdrój co roku pokazuje wielkie serce dla WOŚP. Za nami kolejna udana edycja lokalnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanego przez Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju zakończona rekordową sumą zbiórki w kwocie 62 921,85 zł i pobiciem dotychczasowego rekordu o 7 228,17 zł.

Wielkie słowa uznania i podziękowania kierujemy do tych osób bez pomocy, których powyższy sukces nie byłby możliwy, a zatem do darczyńców hojnie przekazujących nam fanty, połczyńskich przedsiębiorców oraz do szczodrych mieszkańców i kuracjuszy biorących udział w gorących licytacjach prowadzonych w Kinie Goplana przez szefa połczyńskiego sztabu, dyrektora CK Krzysztofa Szewczuka. Podziękowania także kierujemy do dwudziestu dziewięciu Wolontariuszy kwestujących od wczesnych godzin porannych na ulicach Połczyna-Zdroju oraz artystów i zespołów, których występy wzbogaciły tegoroczny finał.

Rekordową licytacją okazał się zestaw fantów przekazanych przez wiceministra obrony Stanisława Wziątka w skład, których wchodziły: plakat Reprezentanta Polski Grzegorza Krychowiaka sygnowany jego własnoręcznym podpisem wraz z piłką nożną marki PUMA oraz oryginalną smyczą PZPN. Za fanty te uzyskano kwotę 3000 zł!

Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju zadbało o atrakcyjny program tegorocznego finału. Całe wydarzenie rozpoczęło się od happeningu na Placu Wolności pn. “Wielkie serce dla WOŚP”, w którym wzięło udział blisko 200 osób. Uczestnicy tego wydarzenia przy dźwiękach Połczyn Samba Group stworzyli czerwone serce, które z lotu ptaka sfotografował Piotr Gawroński.

Następnie wydarzenie przeniosło się do Kina Goplana, gdzie obok licytacji zaprezentowały się zespoły CK: soliści Art-Voice, Teatr Tańca “Figiel”, Klub Tańca i Fitness “OMEN” oraz bębniarze z Samba Połczyn Group. Muzyczny stały punkt programu na scenie miał też lokalny muzyk Grzegorz Zaborowski, który prezentował utwory “dobrze znane i lubiane”. Potem przyszedł czas na występ gwiazd wieczoru, a przed połczyńską publicznością zaprezentowały się ciepło przyjęte zespoły: WHOISWHO oraz NADMIAR.

Całość wydarzenia zakończona została symbolicznym “Światełkiem do nieba”, które w Połczynie-Zdroju jest realizowane przy użyciu zimnych ogni.

Pragniemy gorąco podziękować za wsparcie okazane naszemu sztabowi przez Koło Gospodyń Wiejski w Kołaczu, które upiekło do kawiarenki ciasto, a środki zebrane za jego zakup zasiliły konto połczyńskiej zbiórki w kwocie: 1219,48 zł.

W tym roku tradycyjnie zbierały z nami gminne szkoły. Szkoła Podstawowa w Bolkowie zebrała kwotę 1136,49 we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich Tychówka, Ostrego Barda oraz Bolkowa, które przygotowały kawiarenkę i słodki poczęstunek. Szkoła Podstawowa w Redle zebrała kwotę 4 912,06 zł i 3 euro, a Szkoła Podstawowa nr 1 w Połczynie-Zdroju 3 647,39 zł.

W organizacji tegorocznego finału pomogli nam także Gmina Połczyn-Zdrój i Burmistrz Połczyna-Zdroju, Restauracja Palupe, która ufundowała pizzę dla naszych wolontariuszy, firma Eldo producent wody Perła Połczyńska, który ufundował zapas wody dla wolontariuszy, firma przewozowa F.H.U ARAN ARTUR Mikołajczyk, która pomogła nam bezpłatnie przewieźć uczestników finału w Bolkowie z sąsiednich sołectw oraz firma Tworzywo – Katarzyna Bartnik, która pomogła nam ozdobieniu finałowej sceny.
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim darczyńcom fantów, a w tym roku byli nimi: