O uczuciach w bibliotece

W czwartek 9 listopada 2017 r. do połczyńskiej Biblioteki Publicznej im. Juliana Tuwima zaproszono sześciolatki z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Połczynie-Zdroju. Okazją do spotkania była wizyta pisarki – Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Tematem spotkania były uczucia. Pisarka czytała fragmenty swojej książki, a następnie rozmawiała z dziećmi na temat uczuć i emocji odczuwanych przez bohaterów. Młodzi goście bez problemu rozpoznawali i nazywali smutek, złość, strach, zazdrość, wdzięczność i inne. Wskazywali też na ich przyczyny. Sporą atrakcją były zajęcia plastyczne, podczas których powstały książeczki z “portretami emocji”.

W czasie spotkania dzieci poznały przygody sympatycznej Florki, mogły też obejrzeć książeczki pisarki, które można wypożyczyć z połczyńskiej biblioteki.

Warto przypomnieć, że było to już drugie spotkanie autorskie z panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. Poprzednio złożyła nam wizytę wiosną 2009 roku. Opowiadała wówczas o tym, jak powstaje książka – co się dzieje od momentu powstania rękopisu do wydania gotowej publikacji.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu pt. „Droga do biblioteki”, projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Partnerstwo dla książek”.

Fot. Krystyna Zaniewska