Autor:
Kategoria:
Link

I GALA SPORTU I KULTURY

29 lutego w kinie Goplana odbyła się I Gala Sportu i Kultury, podczas której gościliśmy Annę Bańkowską – Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Stanisława Wziątka – Wiceministra Obrony Narodowej oraz Janusza Podporę – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Połczynie-Zdroju. Nagrody w imieniu Burmistrza Połczyna-Zdroju Sebastiana Witka wręczyła zastępczyni Emilia Mazur. Gala była doskonałą okazją do podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy osiągają ponadprzeciętne wyniki i godnie reprezentują “kurort z duszą” na arenach sportowych i kulturalnych w kraju jak i za granicą.
Naszą szczególną uwagę kierujemy do przedstawicieli artystów i kultury. Nagrody za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury o istotnym znaczeniu dla gminy Połczyn-Zdrój otrzymali: Iwona Kruk, Olga Kurek, Renata Radziusz, Kazimiera Piotrowska, Aleksandra Wiśniewska, Mariola Wyszyńska, Beata Wyszyńska, Bolesław Kurek.
Nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury o istotnym znaczeniu dla gminy Połczyn-Zdrój za 2023 r. otrzymali: Kuba Konarzewski, Michał Dziedzic, Andrzej Świrko, tancerki: Malwina Klimowicz, Magdalena Redzimska oraz soliści Art-Voice: Marta Słabkowska, Marysia Mączka, Hania Bajdan, Weronika Furman, Piotr Kuszczak.
Wszystkim nagrodzonym podziękował i pogratulował dyrektor CK Krzysztof Szewczuk wnioskujący do Burmistrza Połczyna-Zdroju o przyznanie nagród w dziedzinie kultury.
fot. Kamila Kijo