EMANACJA KOBIECOŚCI – SPOTKANIE Z MALARSTWEM GINY MALINOWSKI

Od 28 sierpnia do końca września w Galerii Kina Goplana można oglądać wystawę malarstwa Giny Malinowski. Malarka wraz z przyjaciółmi była obecna podczas wernisażu, kiedy to nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy, która spotkała się z ciepłym przyjęciem, zainteresowaniem mediów i pozytywnymi komentarzami.

Każdy wernisaż, każda wystawa jest tylko i wyłącznie pretekstem do niezwykłego i niepowtarzalnego spotkania ze światem twórcy. Spotkanie z malarstwem Giny Malinowski zapamiętamy jako niezwykłe doświadczenie. To malarstwo pełne subtelnych form, bogactwa kolorystyki, stanowiące emanację pozytywnych, witalnych sił oraz kobiecości. To próba najwyższych lotów, poszukiwania subtelności i piękna w otaczającej nas rzeczywistości, w tym co najbardziej kruche i poddane “nieuchronności” wpisanej w przemożne działanie czasu. I w tym tkwi największa siła tej sztuki. Gina Malinowski próbuje zatrzymać nas, w tym co najcenniejsze. Dzięki jej malarstwu możemy kontemplować piękno i cieszyć się tym doświadczeniem na dłużej.

Malarka jest niezwykle ciepłą, pełną pozytywnej energii i entuzjazmu osobą, co znajduje swój niewątpliwy wyraz w jej twórczość. Ma zamiłowanie do dużych olejnych form, a tematem po który najchętniej sięga stanowią kwiaty. Jak zauważa Iwona Gajewska-Tanbowicz “Cechą szczególną prac [Giny Malinowski] są intensywne barwy i zaskakujące kontrasty, zamiłowanie do detali, a przy tym lekkość i niebanalność. Z racji wykorzystywanej perspektywy makro oraz dużego formatu blejtramów, prace znacznie zyskują oglądane z większej odległości.”

Opracował: Krzysztof Szewczuk