DOŻYNKI POWIATOWE – UDANA PROMOCJA GMINY POŁCZYN-ZDRÓJ!

W dniu 11 września Gmina Połczyn-Zdrój udanie zaprezentowała się na V Powiatowym Jarmarku Zdrowej Żywności i Rękodzieła Ludowego w Lekowie. Stoisko promocyjne przygotowane przez pracowników Centrum Kultury po raz drugi z rzędu zdobyło pierwsze miejsce w konkursie na najładniejsze i najciekawsze stoisko promujące gminę z powiatu świdwińskiego. Nie był to koniec sukcesów, gdyż drugie miejsce otrzymaliśmy w konkursie na wieniec dożynkowy, który przygotowało sołectwo w Toporzyku, zaś trzecie miejsce, zdobyła mieszkanka Gawrońca Alina Wiśniewska w konkursie na najlepszą potrawę, za przygotowanie dania o nazwie “Z(a)razy gawronieckie”.

Na stoisku wyeksponowane zostały najważniejsze walory naszej gminy. Zwiedzający mogli dowiedzieć się interesujących historii związanych z odkryciem leczniczych źródeł według legendy o sukienniku, którego postać został umieszczona na stoisku, a także posmakować wielu smakowitych potraw i wyrobów regionalnych.

W przygotowaniu stoiska pomogło nam wielu partnerów. Za przekazanie elementów wystawienniczych dziękujemy:

Uzdrowisku Połczyn Grupa PGU S.A., Restauracji Palupe, Pracowni artystycznej „Koci pazur” Dorota Kowalska, Kołu Gospodyń Wiejskich w Dziwogórze, Kołu Gospodyń Wiejskich “POD GÓRKĘ”, Kołu Gospodyń Wiejskich w Gawrońcu. Ponadto podziękowania kierujemy do osób prywatnych: Andrzeja Ostaszewskiego, Adama Placha,
Marii i Antoniego Giluk, Elżbiety Popenda, Aleksandra Wojasa, Marioli Paczewskiej, Krystyny Zaniewskiej, Aliny Wiśniewskiej, Marii Durkiewicz i Aliny Wacko.

Produktu regionalne, których można było spróbować na naszym stoisku przekazane zostały przez:

Browar Połczyn-Zdrój, firmę “Z babcinej spiżarni”, Gospodarstwo Agroturystyczne „Dom nad rozlewiskiem”, PSS Społem, a także nasze gminne Koła Gospodyń Wiejskich, które przekazały na stoisko m.in. swoje wypieki, przetwory, wyroby:
Koło Gospodyń Wiejskich w Gawrońcu, Koło Gospodyń Wiejskich w Dziwogórze, Koło Gospodyń Wiejskich w Łęgach, Koło Gospodyń Wiejskich w Zajączkowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Zajączkówku, Koło Gospodyń Wiejskich “POD GÓRKĘ”, Koło Gospodyń Wiejskich “KOŁACZ” w Kołaczu oraz pracownicy Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, którzy również przygotowali domowe wypieki i wyroby: Alina Wacko: Anna Tamm: Maria Durkiewicz.

Ponadto wsparła nas firma „KEMPES” Henryk Kempkiewicz oraz Koło Gospodyń Wiejskich Kołacz.