Autor:
Kategoria:
Link

AKCJA ŻONKILE- ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ!

Centrum Kultury w Połczynie- Zdroju zgłosiło udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile 2022” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dla upamiętnienia rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tematem przewodnim w tym roku jest miłość.

Organizatorzy tej ogólnopolskiej akcji chcą zwrócić szczególną uwagę na istotne i bolesne wydarzenia w historii naszego kraju, które miały miejsce podczas II Wojny Światowej, aby przede wszystkim nie dopuścić do kolejnej tragedii. Tegoroczna akcja “Żonkile” odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcemy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem miłości był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji.

Dnia 19 i 21 kwietnia również w placówkach wchodzących w skład Centrum Kultury w Połczynie- Zdroju tj. w Bibliotece Publicznej im. J. Tuwima, Filiach Bibliotecznych i Świetlicach Wiejskich, dzieci i młodzież będą wykonywały papierowe żonkile, kwiaty symbolizujące zbiorową pamięć, szacunek i nadzieję oraz wezmą udział w pogadance na temat przeprowadzanej akcji.

📆 19 kwietnia
️➡️ AKCJA ŻONKILE W POŁCZYNIE-ZDROJU
➡️ AKCJA ŻONKILE W GAWROŃCU
➡️ AKCJA ŻONKILE W BUŚLARACH
➡️ AKCJA ŻONKILE W ŁĘGACH
➡️ AKCJA ŻONKILE W SZELIGOWIE
➡️ AKCJA ŻONKILE W BRUŚNIE
️➡️ AKCJA ŻONKILE W REDLE
➡️ AKCJA ŻONKILE W KOŁACZU

📆 21 kwietnia
➡️ AKCJA ŻONKILE W BORKOWIE
➡️ AKCJA ŻONKILE W OSTRYM BARDZIE

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy w wymienionych placówkach.
Serdecznie zapraszamy!