Autor:
Kategoria:
Link

Zgłoś zespół do Eliminacji Połczyn FEST. Festiwal Ulicy 2024

Zespół DOFX laureat Eliminacji Połczyn FEST. Festiwal Ulicy 2022

Przed nami czwarta edycja “Najbardziej Klimatycznego Festiwalu Pomorza Zachodniego” Połczyn FEST. Festiwal Ulicy 2024, który w dniach 26-28 lipca odbędzie się w Połczynie-Zdroju. Połczyński FEST to nie tylko koncerty gwiazd. Integralną częścią naszego festiwalu jest przegląd młodych zespołów rozpoczynających dopiero swoją drogę na szczyt popularności.

Jak zauważa Krzysztof Szewczuk – pomysłodawca i dyrektor festiwalu – To misja jaka przyświeca nam od samego początku, aby wspierać młodych twórców, stwarzać im realną szansę zaistnienia na krajowej scenie muzycznej, a także budować przestrzeń do wymiany doświadczeń i podpatrywania starszych kolegów po fachu. To dlatego, m.in. Laureaci przeglądu, którzy przebrną eliminacje uzyskają możliwość zagrania pełnych koncertów przed gwiazdami Połczyn FEST-u oraz możliwość odbycia bezpłatnych, dwudniowych warsztatów z mistrzami w swoim fachu Michałem Wiraszko (warsztat pisania tekstów i wokalu) i Zbigniewem Krzywańskim (warsztat kompozycji i produkcji muzycznej).

Aby dostać się do Eliminacji należy poprawnie wypełnić formularz zgłoszeniowy do dnia 28 czerwca 2024, za pośrednictwem strony: LINK, a następnie Jury w składzie: Piotr Metz (dziennikarz muzyczny), Zbigniew Krzywański (gitarzysta “Republiki”), Michał Wiraszko (wokalista-lider zespołu “Muchy”, wieloletni dyrektor artystyczny Festiwalu w Jarocinie, obecnie Next FEST w Poznaniu) oraz Krzysztof Szewczuk (dyrektor CK i Połczyn FEST. Festiwal Ulicy) wybiorą finałową ósemkę, która zagra w piątek 26 lipca 2024 w połczyńskim amfiteatrze, w godzinach od 12:00 do 16:00.

Komunikat o zakwalifikowaniu zespołu do finału Eliminacji wyda Przewodniczący Jury – Piotr Metz w dniu 3 lipca 2024 roku, o godzinie 20:00.

NAGRODY:

Laureat Eliminacji zagra w dniu 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 jako support przed gwiazdami drugiego dnia festiwalu, m.in. zespołami Komety, Lech Janerka oraz Dżem, a także otrzyma premię finansową w wysokości 4000 złotych.

Zdobywca z drugiego miejsca w dniu 28 lipca 2024 r. o godz. 17:00 zagra przed gwiazdami trzeciego dnia festiwalu, zespołami: Czarno-Białe Ślady oraz Sztywny Pal Azji, a także otrzyma premię finansową w wysokości 2500 zł.

Zespół z trzeciego miejsca Eliminacji zagra pierwszego dnia festiwalu w dniu 26 lipca 2024 r., o godz. 19:00 przed zespołami: cosmos, Vavamuffin oraz RAT KRU, a także otrzyma premię finansową w wysokości 2000 zł.

Laureaci naszych Eliminacji ponadto otrzymają zwroty kosztów dojazdu oraz bezpłatne zakwaterowanie na czas trwania festiwalu.

Wszystkie zakwalifikowane do Eliminacji zespoły otrzymają upominki od sponsora tytularnego festiwalu Browaru Połczyn, a także bezpłatne wejściówki na koncerty oraz możliwość uczestniczenia w bezpłatnych warsztatach.

Szczegóły dotyczące Połczyn FEST. Festiwal Ulicy znajdują się na stronie: www.festiwalulicy.pl

 

ZGŁOŚ ZESPÓŁ