XXXV Jubileuszowy Turniej Skamandrytów 2021

W dniach od 24 do 26 września 2021 r. po raz 35. w Połczynie-Zdroju odbędzie się Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, a także patronatem medialnym TVP Kultura.

Turniej Skamandrytów to już tradycja, dobrze ugruntowane i rozpoznawalne w naszym kraju wydarzenie kulturalne, które od lat gromadzi w “Kurorcie z duszą” miłośników poezji i Skamandrytów z całego kraju. Tegoroczna edycja Skamandrytów będzie szczególna pod każdym względem. Obok zmagań turniejowych, w których uczestnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach, tj. recytacja i poezja śpiewana o tytuł Grand Prix, przewidzieliśmy także wiele interesujących wydarzenia kulturalnych.

WYDARZENIA TURNIEJOWE:

W piątkowy wieczór nastąpi otwarcie wystawy skamandryckich karykatur autorstwa Arkadiusza Krupy połączonej z wieczorem klubowym. W sobotni wieczór, po zakończonych przesłuchaniach, przed publicznością zaprezentuje się Magdalena Kumorek z koncertem Kumorek/Leśmian „ Śmiercie”. W niedzielne popołudnie zaplanowaliśmy Koncert Galowy Laureatów, a także po raz pierwszy koncert finałowy, stworzony specjalnie na jubileusz pt. “Tuwim zaśpiewany” w reżyserii Jacka Bończyka, w wykonaniu: Magdaleny Kumorek, Klementyny Umer, Wojciecha Brzezińskiego oraz Jacka Bończyka.

NAGRODY:

Zadbaliśmy o zwiększenie puli nagród, których suma wyniesie minimum 10 000 zł. Nagroda główna Grand Prix to 3000 zł. Ponadto uczestnicy turnieju będą rywalizować o nagrody w dwóch niezależnych kategoriach: recytacja oraz poezja śpiewana. W każdej z tych kategorii przyznane zostaną trzy premiowane nagrodami miejsca. Pierwsze miejsce to nagroda w wysokości 1000 zł, 2 miejsce to nagroda w wysokości 600 zł, zaś trzecie miejsce to nagroda w wysokości 400 zł.

Przewidzieliśmy także nagrody specjalne i wyróżnienia dające uczestnikom możliwość zdobycia dodatkowych gratyfikacji:

 • Nagrodę za interpretację tekstu Juliana Tuwima;
 • Nagrodę za najlepszy debiut;
 • Nagrodę dla najlepszego wykonawcy zamieszkałego w powiecie świdwińskim;
 • Nagrodę dla najlepszego wykonawcy zamieszkałego w województwie zachodniopomorskim;
 • Nagrodę dla najlepszego licealisty (ucznia szkoły średniej);
 • Nagrodę dla najlepszego studenta (osoby studiującej).

JURY:

Oceną prezentowanych przez Państwa utworów zajmie się grono znamienitych Jurorów w składzie: Jacek Bończyk (aktor, reżyser, wykładowca WSF), Klementyna Umer (aktorka, filolog), Konrad Wantrych (kompozytor, muzyk, aranżer), Andrzej Wątorski (filolog).

ZGŁOSZENIA:

Aby wziąć udział w Turnieju Skamandrytów należy wypełnić deklarację uczestnictwa i dokonać opłaty akredytacyjnej. Pakiety startowe utrzymaliśmy na tym samym poziomie, co przed rokiem. Pakiet bez zakwaterowania wynosi 60 zł, zaś wraz z dwudniowym zakwaterowaniem 250 zł. Wypełnioną deklarację oraz dowód opłaty należy przesłać najpóźniej do 21 września 2021 roku na adres: Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, ul. Parkowa 4, 78-320 Połczyn-Zdrój lub e-mail: kontakt@ckpolczyn.pl.

Odpowiedzi na wszelkie pytania związane z turniejem udzielamy pod numerem telefonu: 663 846 865 lub 94 712 84 69.

ZGŁOSZENIA PRZEDŁUŻONE DO 24.09.2021 R. DO GODZINY 14:00 – ZAPRASZAMY!

DOKUMENTY DO POBRANIA:

 1. Regulamin.
 2. Deklaracja uczestnictwa “Recytacja”.
 3. Deklaracja uczestnictwa “Poezja śpiewana”.
 4. Deklaracja uczestnictwa dla Instruktorów.
 5. Ogólna Klauzula Informacyjna.