Wystawa malarstwa Giny Malinowski

Niezwykle kobieca, pełna wdzięku i pozytywnej energii wystawa malarstwa Giny Malinowski w Galerii Kina Goplana.

Motto artystki: “Radość i miłość są skrzydłami” (J.W.Goethe)

Gina Malinowski to żywiołowa i pozytywnie nastawiona do świata artystka. Działalność artystyczna w zakresie malarstwa sztalugowego, olejnego choć trwa dopiero kilka lat, już przyniosła bogaty dorobek. Tematem, po który sięga są najczęściej ukochane kwiaty, najchętniej w konwencji makro, ostatnio także portrety i pejzaże. Cechą szczególną prac są intensywne barwy i zaskakujące kontrasty, zamiłowanie do detali, a przy tym lekkość i niebanalność. Z racji wykorzystywanej perspektywy makro oraz dużego formatu blejtramów, prace znacznie zyskują oglądane z większej odległości. W swoim dorobku ma wystawy indywidualne oraz zbiorowe. Jako uczestniczka plenerów prezentowała swoje prace na wystawach poplenerowych.

Swoim entuzjazmem jest w stanie zarazić każdego, kto się z nią zetknie. Tworzonym obrazom przekazuje swą niezwykłą energię. Kwiaty malowane wszystkimi możliwymi odcieniami, uzyskanymi z palety zachwycają swoją nasyconą barwą. Malowane przez nią pejzaże są fascynujące, bo każdy ma tą charakterystyczną cechę, jej nadzwyczajną kolorowość. W malowanych przez nią obrazach, nawet biel ma wiele odcieni.

Artystka jest zaangażowana w działalność społeczną. Pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Stacja Kultura. Współorganizowała projekty Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jako instruktor malarstwa w Atelier młodego artysty.