Wernisaż wystawy „Eksponaty i Pamiątki Strażackie – Kolekcja Grzegorza Dundera”
Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju zaprasza na wyjątkowe spotkanie z historią pożarnictwa, utrwaloną w unikatowych eksponatach i pamiątkach strażackich.
Podczas wernisażu zaprezentowana zostanie prywatna kolekcja Grzegorza Dundera, obejmująca m.in. historyczne hełmy strażackie, elementy wyposażenia oraz przedmioty związane z działalnością straży pożarnej na przestrzeni lat. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć z bliska eksponaty, które opowiadają o odwadze, tradycji i służbie drugiemu człowiekowi.
Wydarzenie będzie również okazją do spotkania z kolekcjonerem, poznania historii zgromadzonych przedmiotów oraz rozmów o dziedzictwie strażackim.
Zapraszamy wszystkich miłośników historii, pasjonatów pożarnictwa oraz mieszkańców do wspólnego odkrywania tej niezwykłej kolekcji.
