Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018 – podsumowanie Finału

OSTATECZNA KWOTA ZEBRANA PODCZAS FINAŁU WOŚP 2018 W GMINIE POŁCZYN-ZDRÓJ TO 34563,01 ZŁ. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego rekordu.

Na zebraną kwotę składają się kwesty i licytacje: w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Połczynie-Zdroju, w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Redle, w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju oraz w dniu 26 Lokalnego Finału z kwesty na ulicach miasta i z licytacji przedmiotów. Tak dużej sumy nie udałoby nam się uzbierać, gdyby nie WOLONTARIUSZE, którzy od rana, mimo mrozu, kwestowali w Połczynie-Zdroju – za co należą im się serdeczne podziękowania. Kwota uzyskana z licytacji to wkład naszych właścicieli lokalnych firm, instytucji i sklepów oraz osób prywatnych, którzy przekazali bardzo dużą ilość fantów na licytację za co również dziękujemy. Podziękowania należą się oczywiście naszym mieszkańcom, którzy przybyli licznie na lokalny finał i wysoko licytowali przekazane fanty.

Za największa kwotę podczas Finału wylicytowano kosiarkę przekazaną przez Radę Sołecką Łęgi, za która do skarbonki WOŚP wpadło 500 zł, kolejny fant wylicytowany został za 450 zł, była to płyta z filmem „Bunt czarownic w krainie bajek” przekazana przez Pana Piotra Gawrońskiego, 410 zł to kwota jaką wrzucono do skarbonki za kalendarz WOŚP z podpisem Jurka Owsiaka a za 400 zł wylicytowano książkę z jego autografem. Złoty łańcuszek przekazany przez Pracownię Jubilerską „Klejnot” Grzegorz Lewandowski osiągnął kwotę 270 zł, jeden z obrazów przekazanych przez Panią Pamelę Gozdan wylicytowano za 260 zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również gadżety wielkoorkiestrowe ufundowane przez Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju, najwyżej wylicytowany został kalendarz – 350 zł, następnie zegar – 310 zł i kolejny za 300 zł, za koszulki, kubki i kalendarze WOŚP do skarbonki trafiało od 50 do 350 zł. Za Vouchery, które okazały się hitem tegorocznego Finału, licytowane kwoty bywały nawet dwukrotnie większe, niż ich wartość. Hitem okazały się również anioły przekazane przez Pracownię Artystyczną Ella, które osiągały w licytacjach nawet 200 zł. W tym roku nasi mieszkańcy byli bardzo hojni i wszystkie inne fanty osiągały cenę od kilku do kilkuset złotych.

Na zakończenie finału mogliśmy podziwiać połczyńskie “Światełko do nieba”, ufundowane przez firmę HAN ZA Zbigniewa Hancyka z Ogartowa, ponadto Pracownia Florystyczna „Amelia” przekazała bukiet kwiatów z przeznaczeniem dla osób, które najaktywniej brały udział w licytacjach i za największe kwoty licytowały przedmioty na naszym Finale. Organizatorzy z wielką radością przekazali kwiaty na zakończenie naszego lokalnego Finału w imieniu Pracowni „Amelia”.

Sponsorzy i Darczyńcy WOŚP 2018, dzięki którym na naszym finale mieliśmy mnóstwo fantów z przeznaczeniem na licytację:

Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju,
Starostwo Powiatowe w Świdwinie,
Drogeria JAWA,
Firma Handlowo-Usługowa „EkoArt” Teresa Orłowska,
Firma Jubilerska „MAZIARZ” Teresa Maziarz i Andrzej Maziarz,
Fitness Club Tomasz Kazimierczak,
FOTO FILM Nowak – Dariusz Nowak,
FOTOGUGULSKI – Jacek Gugulski,
Hala Targowa Wilk,
Kazbar Anna Kazberuk ul. Kościuszki,
Klubokawiarnia Kulturalna Magdalena i Jakub Mączka,
KTP Czaplinek,
Kwiaciarnia Koniccy,
Kwiaciarnia OLA,
Pracownia Konik Morski Alina Aszyk,
Pasieka Fujarski Gospodarstwo Pasieczne ”Kószka”,
Pracownia Jubilerska „Klejnot” Grzegorz Lewandowski,
Pracownia Florystyczna Edyta Chrzanowska-Burak,
Pracownia Florystyczna „Amelia”,
Pracownia Artystyczna ELLA,
PSS „Społem” Związkowiec Połczyn-Zdrój,
Restauracja Hopferówka,
Restauracja PALUPE,
Sanatorium Marta,
Sklep Elektryczny Ewa Leszczyńska,
Sklep LIDA Marcin, Wojciech Grobela,
Sklep Odzieżowy Wioletta i Edmund Sawińscy,
Sklep Odzieżowy „Feema” Elżbieta Jasińska,
Sklep Papierniczy Papirus Beata Pawłowska,
Sołectwo Łęgi,
Stomatologia Połczyn Izabela Walczak,
Wirja Day Spa – salon masażu.
Osoby prywatne:
Zygmunt Słomiński,
Dorota Kijowska,
Pamela Gozdan,
Alina Wacko,
Jolanta Andersen.

Fot. Piotr Gawroński