Wernisaż wystawy Bartłomieja Baranowskiego

Już po raz drugi połczynianie mają okazję oglądać prace pana Bartłomieja Baranowskiego. Na poprzednią wystawę pt. “Imaginacje” zaprosiliśmy w maju ubiegłego roku, tym razem w Galerii Kina Goplana zaprezentowano wystawę malarstwa pt. “Przedsny 2”.

Wernisaż wystawy odbył się 8 stycznia 2019 r. Artysta wprowadził przybyłych gości w świat swojej wyobraźni. Jedno z pytań skierowanych do malarza dotyczyło tytułu wystawy. Jak twierdzi pan Bartłomiej – namalował to, co można “zobaczyć” na granicy jawy i snu, tuż przed zaśnięciem. Jego obrazy można śmiało określić jako surrealistyczne. Ponieważ nadanie tytułu sprawia, że oglądający widzą na płótnach to, co napisano że widzą – zatem artysta celowo nie tytułuje swoich prac. Widzowie mają popuścić wodze fantazji i zinterpretować ich temat “po swojemu”.

Obrazy wykonano w technice akrylu na płótnie, z niewielkimi dodatkami (np. tworzywa sztuczne), te dodatki sprawiają, że dzieła stają się przestrzenne, a nie tylko dwuwymiarowe.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Bartłomiej Baranowski z zawodu jest konserwatorem, pracuje w Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu. Ma bardzo szerokie zainteresowania. Jest malarzem, grafikiem i ilustratorem. Zajmuje się też rogownictwem – rzeźbieniem w rogach, kości, związanym z rekonstrukcją historyczną. Odtwarza głównie przedmioty związane z kulturą średniowiecza.