Warsztaty samby batucady z Julianem Kramperem w Połczynie-Zdroju

Fot. Julian Kramper z baterią Bloco X.

Po udanych warsztatach z Mestre Jonas de Oliviera w 2022 roku, zaprosiliśmy do Połczyna-Zdroju kolejnego uznanego mistrza samby batucady i instrumentów perkusyjnych, a mianowicie Juliana Krampera, który w dniach 5-6 maja 2023 poprowadzi w “kurorcie z duszą” sambowe warsztaty. To jedyna i niepowtarzalna okazja dla wszystkich sambistów z Polski do wzięcia udziału w warsztatach z wiodącym z instruktorów samby batucady w Europie.

WARSZTATY Z MESTRE JONAS DE OLIVEIRA W 2022

Ważną częścią warsztatów jest praktyczne przygotowanie baterii samby złożonej z uczestników do efektownej parady z okazji otwarcia unikalnej w skali kraju instalacji złozonej z ponad pięciuset sztuk kolorowych parasoli. Podobnie będzie w 2023 roku. Batrii będzie przewodził Julian Kramper. Uczestnicy wykonają również podsumowujący warsztaty koncert na deskach połczyńskiego amfiteatru.

PARADA Z OKAZJI OTWARCIA MAGICZNEJ ULICY PARASOLI W 2022 ROKU

Tematy jego warsztatów to: batucadowe aranżacje – breaks, skoncentrowana praca z Groove, gra zespołowa, instrumentalna – oraz specjalne techniki i wskazówki, jak prowadzić baterię.

INFORMACJA O PROWADZĄCYM WARSZTATY:

Julian Kramper (41/Niemcy) – Z sambą związany w 1999 roku. Uczeń słynnego Dudu Tucciego (SP/Berlin) pod okiem, którego rozpoczął studia nad podstawami brazylijskiej perkusji. Z grupą (“Sambodromo”/Hamburg) eksperymentował z mieszaniem wszelkiego rodzaju brazylijskich instrumentów perkusyjnych i rytmów, takich jak Afro-Samba, Samba Batucada, Maracatu lub folklorystyczne rytmy Candomblé ze współczesnymi stylami muzycznymi.

W 2004 był jednym z członków-założycieli “Unidos de Hamburgo”, pierwszej „carioca” szkoła samby w Hamburgu. W 2007 roku został „Mestre da bateria” na 3 lata i zaczął uczyć perkusji brazylijskiej. Będąc częścią kreatywnego rdzenia Bloco X/EU, zaczął prowadzić warsztaty na arenie międzynarodowej, gdzie poznał swoją byłą żonę i przeniósł się do północnej Danii.

Zaczął studiować instrumenty perkusyjne i dyrygenturę grupową w Królewskim Duńskim Konserwatorium w Kopenhadze i założył swój pierwszy zespół „Semente do samba Aalborg”.

Następnie pracował jako koordynator muzyczny „Carnaval Turco” w Stambule, a obecnie mieszka w zachodniej Francji. Wstąpił do „Flor Carioca”, gdzie grał pierwszą repique, prowadził caixa sekcję i pomagał w kursach dla początkujących. Ostatnio zaczął prowadzić Nacao de Marakatu „Macaiba”. Uczy również gry na perkusji. Gra w trzech grupach dla Samba de Roda, Choro i Forró.

PROGRAM:

I dzień warsztatów – 5 maja 2023

10:00 – 15:30 Przyjazd i odbiór akredytacji uczestników w Ośrodku Kultury przy ul. Wojska Polskiego 54
16:00 – 20:00 Warsztaty
21:00 – Ognisko integracyjne połączone z kolacją

II dzień warsztatów – 6 maja 2023

8:00 – 9:00 Śniadanie
9:15 – 14:15 Warsztaty
14:15 – 15:45 Przerwa obiadowa
15:45 Zbiórka przed paradą
16:00 Parada ulicami miasta z okazji otwarcia Magicznej Ulicy Parasoli 2023
17:00 Koncert w Amfiteatrze Miejskim im. Stanisława Moniuszki

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszenia za pośrednictwem formularza on-line można dokonać tutaj:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

OPŁATA ZA UDZIAŁ W WARSZTATACH:

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 300 zł. Zapewniamy możliwość przespaniania z własnym śpiworem i karimatą w ośrodku kultury. Istnieje także możliwość zakwaterowania w hotelu, doba – 280 zł. Szczegóły związane z kosztami i akredytacją znajdują się w formularzu zgłoszeniowym w powyższym linku.

AKREDYTACJA:

Wpłatę za wybraną opcję należy dokonać na dane Organizatora:

Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju
Bank Spółdzielczy w Połczynie-Zdroju
nr konta: 06 8577 0005 0010 5385 2000 0010
z dopiskiem „WARSZTATY BATUCADA”.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

  1. Regulamin
  1. Formularz zgłoszeniowy: