Wakacje 2018 w placówkach wiejskich

Placówki wiejskie działające w strukturach Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, zapraszają w lipcu i sierpniu na zajęcia wakacyjne.

Zajęcia będą się odbywać w bibliotekach, świetlicach oraz w plenerze, na pewno nie zabraknie atrakcji… We wszystkich placówkach odbędą się spotkania lub pogadanki na temat bezpiecznych wakacji. Dzięki temu najmłodsi będą świadomi, jakie niebezpieczeństwa czyhają podczas letniego wypoczynku i jak ich uniknąć.

Filia Biblioteczna w Gawrońcu zaprasza na zajęcia pod hasłem “Wakacyjne klimaty – czyli letnie wyprawy w nieznane”. Spotkania rozpoczną się 23 lipca, będą się odbywać: w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę – w godzinach 14.00-18.00; w środę – 13.00-17.00.
Biblioteka proponuje: wycieczki piesze i rowerowe po okolicy, “Spotkania pod chmurką” (gry i zabawy ruchowe, ogniska itp.), zajęcia kulinarne “Coś na ząb” i “Małe co nieco”, zajęcia plastyczne z wykorzystaniem materiałów naturalnych, zajęcia “Ja w internecie” na temat bezpiecznego, mądrego i legalnego korzystania z zasobów dobrodziejstwa XX wieku i wiele, wiele innych.

Filia Biblioteczna w Kołaczu zaprasza w lipcu na zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach 11.30-19.30. Będą to wakacje pod hasłem “To już lato…” Dzieci i młodzież będą uczestniczyć w wyprawach pieszych i rowerowych, zabawach na plaży (budowanie zamków, domków i babek z piasku itp.), pikniku na łące (zabawy i gry sportowe), zajęciach kulinarnych “Zróbmy coś wspólnie”, zajęciach plastycznych różnego rodzaju (malowanie farbami, utworzenie makiety “Lato”, zabawy plastyczne w plenerze – np. malowanie kredą i mąka po betonie), zabawach z wodą (bańki mydlane, siatkówka balonowa), “Oko w oko z przyrodą” (wyprawa do lasu i spotkanie z leśnikiem), ogniskach, wycieczce do Wioski Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim i wielu, wielu innych.

Filia Biblioteczna w Popielewie proponuje zajęcia pt. “Artystycznie, zdrowo i sportowo”. W okresie wakacji biblioteka będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.00-19.30.
Biblioteka będzie organizować między innymi: zajęcia ruchowe i sportowe na powietrzu (gry i zabawy, wyprawy w plener, wycieczki piesze i rowerowe), zajęcia kulinarne (pogadanka na temat zdrowej żywności, sałatki owocowe, surówki warzywne itp.), ogniska z kiełbaskami, zajęcia literackie (głośne czytanie wierszy, “Głośne czytanie na polanie” itp.), zajęcia plastyczne (“Maski w kształcie znanych owoców”, plakat “Zdrowa żywność – zdrowe ciało”, prace w technice kolażu, makrama itp.), gry i zabawy świetlicowe (gry planszowe, tenis stołowy, układanie puzzli itp.). Na zakończenie wakacji zaplanowano imprezę przy ognisku.

Filia Biblioteczna w Redle ma w programie m.in.: gry i zabawy na świeżym powietrzu, wycieczkę pieszą i rowerową, ognisko z kiełbaskami, zajęcia literackie (czytanie bajek połączone z wykonywaniem ilustracji, głośne czytanie i opowiadanie baśni, baśniowe kalambury), gry i zabawy świetlicowe (zabawa w kalambury, gry planszowe, zabawy ruchowe itp.), zajęcia plastyczne (wspomnienia z wakacji, lepienie z plasteliny itp.), Dzień Kulinarny oraz Dzień Komputerowy. Na zakończenie wakacji odbędzie się zabawa dla dzieci. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.

Świetlica Wiejska w Borkowie zaprasza do uczestniczenia w wycieczkach rowerowych, zajęciach kulinarnych (pieczenie ciast i frytek), grach i zabawach w świetlicy oraz na powietrzu oraz w spotkaniu integracyjnym z dziećmi z miejscowości Sucha. Na zakończenie wakacji odbędzie się impreza przy ognisku. Zajęcia będą się odbywać w lipcu oraz w pierwszym tygodniu sierpnia od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-15.00.

Świetlica Wiejska w Bronowie będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-17.00. Zajęcia odbywać się będą w blokach tematycznych:
– poniedziałki – zajęcia plastyczne (rysowanie kredkami, kredkami świecowymi, pastelami malowanie farbami plakatowymi i akwarelą, rysowanie kredą na betonie itp);
– wtorki – zajęcia ruchowo-rytmiczne, sportowe (odmrażanie, kółko-krzyżyk, gąsienica itp.);
– środy – zajęcia plastyczne (lepienie z modeliny, plasteliny i masy solnej, zajęcia z wykorzystaniem surowców wtórnych);
– czwartki – wycieczki rowerowe i piesze po okolicy;
– piątki – zajęcia kulinarne (pieczenie i zdobienie ciastek oraz gofrów, przygotowywanie kanapek i innych potraw z wykorzystaniem warzyw i owoców z naszych ogródków).
Dzieci będą mogły wziąć udział w wycieczce nad morze dla mieszkańców sołectwa Bronowo, ufundowanej z funduszu sołeckiego, pojadą także z wizytą do zaprzyjaźnionej świetlicy w Szeligowie. Na zakończenie wakacji planowana jest impreza integracyjna przy ognisku.

Świetlica Wiejska w Bruśnie zaprasza na: zajęcia plastyczne i kulinarne, gry planszowe, zabawy i rozgrywki sportowe, wycieczki piesze i rowerowe po okolicy, ogniska, wycieczkę do Agroturystyki “Żurawiec” oraz festyn (18 sierpnia). Zajęcia będą sie odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-19.00.

Świetlica Wiejska w Buślarach proponuje m.in. spacery po okolicy, wycieczki rowerowe, zabawy i gry sportowe na boisku, gry i zabawy świetlicowe (mecze: cymbergaj, piłkarzyki, tenis stołowy), zajęcia plastyczne, zajęcia kulinarne, ognisko. Planowana jest też impreza na zakończenie wakacji. Zapraszamy na zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-20.00.

Świetlica Wiejska w Czarnkowiu zaprasza od wtorku do piątku w godzinach 13.00-17.00. Dzieci i młodzież biorące udział w zajęciach wyczarują świeczniki, lampiony, naścienne ozdoby 3D, lalki, gniotki, zabawki i wiele wiele innych. Do stworzenia prac wykorzystywane będą m.in. słoiki, plastikowe butelki, rolki papierowe, kolorowe tkaniny, balony, masa solna. Na zakończenie wakacji, dla dzieci biorących udział w zajęciach zorganizowane będzie ognisko z kiełbaskami.

Świetlica Wiejska w Łęgach zaprasza na zajęcia wakacyjne w sierpniu.

Świetlice Wiejskie w Łośnicy oraz w Ostrym Bardzie zaplanowały: ogniska na powitanie wakacji, zajęcia plastyczne (malowanie farbami na kamieniu, drewnie, papierze) i plastyczno-techniczne (podczas których będą wykorzystywane ogólnodostępne materiały, np. surowce wtórne), wycieczki rowerowe i piesze, turnieje (ping-pong, piłkarzyki, piłka nożna, warcaby, UNO itp. ), gry i zabawy ruchowe na powietrzu, bitwa na balony z wodą, rozrywki umysłowe (rozwiązywanie rebusów, zagadek, krzyżówek), maratony bajkowe, głośne czytanie książek, zajęcia kulinarne (pieczenie gofrów, smażenie naleśników). Świetlica w Ostrym Bardzie będzie czynna: w poniedziałki i czwartki w godzinach 10.00-18.00 oraz w środy w godzinach 15.00-19.00. Świetlica w Łośnicy będzie otwarta: we wtorki 10.00-18.00, w środy – 9.00-13.00 i piątki 11.00-19.00.

Świetlica Wiejska w Szeligowie zaprasza w lipcu i w pierwszym tygodniu sierpnia. Zajęcia będą się odbywały od wtorku do piątku w godzinach 15.00-19.00 a w soboty 13.00-17.00.
Świetlica proponuje zajęcia w blokach tematycznych:
– wtorki – zajęcia plastyczne (malowanie kredą na betonie, rysunek różną techniką, praca z plasteliną);
– środy – wycieczki piesze i rowerowe;
– czwartki – gry i zabawy stolikowe (układanie puzzli, gra w chińczyka,bingo i itp.);
– piątki – zajęcia ruchowe i sportowe;
– soboty – zajęcia literackie: głośne czytanie ulubionych bajek i wierszy. Dzieci same
zaproponują, co by chciały tego dnia robić.
Poza tym zaplanowano: wyjazd nad morze, wyjazd do Kina Goplana, wyprawę nad jezioro do Szczecinka oraz zabawę “Bal letnich przebierańców”.

Świetlica Wiejska w Zajączkówku proponuje m.in.: rajdy rowerowe, rozgrywki sportowe, wycieczki plenerowe – głównie na przystań w Zajączkowie – i zajęcia rekreacyjne na przystani, fotografowanie ciekawych miejsc przyrodniczych w okolicy, wyjazd nad morze, ognisko integracyjne. Świetlica zaprasza w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 16.00-20.00.