Tydzień Bibliotek w Połczynie-Zdroju

Rozpoczął się jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, do którego każdego roku chętnie się włączamy. Tegoroczne wydarzenia mające na celu promocję czytelnictwa odbywa się będą pod hasłem “Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA”!

Centralnym punktem obchodów Tygodnia Bibliotek w Połczynie-Zdroju będzie gra terenowa pn. “Park Książki”. Na trzecią edycję tej gry, cieszącej się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców i kuracjuszy zapraszamy do połczyńskiego Parku Zdrojowym w dniu 14 maja, w godzinach 14:00-17:00. Zadaniem literackich poszukiwaczy przygód będzie odwiedzenie miejsc – stanowisk literackich zaznaczonych na mapie i odpowiedzenie na zadane pytania. W wyniku czego uczestnicy tej literackiej zabawy zdobędą litery, które posłużą do utworzenia tegoroczne hasło. Gra prowadzona będzie dla trzech grup wiekowych: dzieci, młodzieży oraz dorosłych a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe.

W ramach obchodów święta bibliotek Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju zaplanowało także dodatkowe wydarzenia promujące czytelnictwo w naszej gminie. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej im. Juliana Tuwima na:

🟢 Tydzień otwartych drzwi, cykl spotkań dla najmłodszych, zorganizowanych grup przedszkolnych;
🟢 Wystawę “Historia Biblioteki w książkach i kronikach”;
🟢 Spotkanie autorskie DKK dla młodzieży z Tomaszem Samojlikiem pt. „Komiksowy pamiętnik”- 8 maja o godz. 13.00;
🟢 Spotkanie DKK dla dorosłych – 8 maja, godz. 17.00;
🟢 Spotkanie DKK dla dzieci pn. “Kreatywne lektury”, 11 maja, o godz.16.00. Na spotkanie w ramach kreatywnych lektur, polegające na łączeniu zajęć bibliotecznych z plastycznymi zapraszamy także do Filii Bibliotecznych w Redle, Popielewie, Gawrońcu oraz Kołaczu.

Ponadto zapraszamy w piątek, 12 maja w godzinach od 10:00 do 12:00 w kinie “Goplana” na spotkanie z autorami książek dla dzieci Magdaleną Bogdańską-Maciak oraz Arturem Maciakiem pn. “Podróż dookoła książki”. Nasi goście to pisarze, animatorzy, edukatorzy. Autorzy książek: „Nazywam się Jerzyk”, „Odlotowa Sąsiedzka Agencja Detektywistyczna”, „Ekologia bez tajemnic”, „Dobre maniery bez tajemnic”, „Czytam, rozumiem i wiem”, „Opowieści o bohaterskich dzieciakach”, „Nic o nas, nic bez nas – dzieci i ich prawa”.