Szymon Nehring koncert w Połczynie-Zdroju

Projekt “Z Klasyką przez Polskę” we współpracy z Polskim Impresariatem Muzycznym po udanej zeszłorocznej edycji ponownie powraca do Połczyna-Zdroju. Otwarciu naszej auli muzycznej przy ul. Wojska Polskiego 54 towarzyszyć będzie koncert Szymona Nehringa, który jest jednym z najbardziej utalentowanych pianistów młodego pokolenia oraz jedynym Polakiem, który wygrał Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie.


Pianista studiował pod kierunkiem Olgi Łazarskiej, prof. Stefana Wojtasa w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz prof. Borisa Bermana w Yale School of Music. Obecnie studiuje pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie (2017), wystąpił również w finale XVII Między narodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina, w którym zdobył wyróżnienie i nagrodę publiczności. Do tej pory ukazało się 5 płyt z jego udziałem, a jego debiutanckie nagranie z muzyką polskich kompozytorów zostało nagrodzone Fryderykiem i nagrodą Supersonic magazynu „Pizzicato”. Koncertował w Europie, Chinach, Japonii i krajach obu Ameryk, m.in. w hamburskiej Elbphilharmonie, DR Koncerthuset w Kopenhadze czy Palau de la Música Catalana w Barcelonie. Szczegółowe informacje o pianiście znaleźć można na jego stronie pod adresem: http://szymonnehring.com/pl/.

W programie koncertu:
Ignacy Friedman (1882-1948)
– 3 Preludia op. 80
– 4 utwory op. 27 – Prolog
Józef Hofmann (1876-1957)
– Sanktuarium
Herman Nehring
– 3 Preludia op. 10
– 2 Romanse op. 3
– Humoreska op. 1
Fryderyk Chopin (1810-1839)
– Nokturn op. 27 nr 2
– Kołysanka op. 57
– Andante spianato i Wielki Polonez op. 22

Koncert dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Data: 15 kwietnia 2023 r. | godz. 18:00
Aula muzyczna CK ul. Wojska Polskiego 54
Rezerwacja miejsc, tel. 94 71 28 470 lub e-mail: kontakt@ckpolczyn.pl

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.