Świąteczne warsztaty dla dzieci i dorosłych

Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju zaprasza na trzy warsztaty plastyczne dedykowane dzieciom oraz rodzicom w tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki temu wspólnie wykonamy ozdoby świąteczne takie jak: bombki, kartki i choinki, które upiększą nasze domostwa, a jednocześnie ciekawie i twórczo spędzimy razem przedświąteczny czas. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów plastyków pracujących w połczyńskim Centrum Kultury. Poniżej zamieszczamy pełną listę zaplanowanych warsztatów.

6.12. – Warsztaty wykonywania kartek świątecznych metodą quillingu

Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Zajęcia odbędą się w Galerii Kina Goplana. Wykonane prace uczestnicy będą mogli wziąć ze sobą i obdarować nimi najbliższych. Koszt uczestnictwa 15 zł od osoby. Zapewniamy niezbędne materiały, a także kawę i herbatę.

12.12. – Rodzinne warsztaty z papierowej wikliny

Rodzinne warsztaty dedykowane dla rodziców i dzieci (od 7 roku życia) w zakresie papierowej wikliny. Papierowa wiklina to technika polegająca na wyplataniu różnego rodzaju przedmiotów z cieniutkich rurek papieru. Można do tego użyć papieru każdego typu. wspierając jednocześnie środowisko naturalne, wykorzystując na drodze recyklingu to, co i tak zostałoby wyrzucone, tworząc ciekawe przedmioty i w konsekwencji nie kupując ich plastikowych odpowiedników. Papierowa wiklina to również świetny sposób na spędzanie wolnego czasu rodziców razem z dziećmi. Będziemy uczyli się wykonywać przepiękne choineczki, które będziecie mogli zabrać ze sobą do domu i cieszyć się nimi podczas nadchodzących świąt. Zajęcia odbędą się w Klubie Młodego Czytelnika mieszczącego się w zamkowej Bibliotece. Koszt uczestnictwa 15 zł osoba dorosła; 5 zł dziecko. Zapewniamy niezbędne materiały oraz kawę i herbatę.

18.12. – Warsztaty wykonywania bombek techniką Decoupage

Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (np. drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru . Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty wykonywania bombek w tej technice. Warsztaty dedykowane są dla rodzin, dzieci i rodziców. Wykonane podczas warsztatów bombki będziecie mogli zabrać ze sobą i cieszyć się nimi podczas zbliżających się świąt. Koszt uczestnictwa: 15 zł osoba dorosła, 5 zł dziecko. Zapewniamy materiały niezbędne do zajęć oraz kawę i herbatę.