Spotkanie autorskie z Łukaszem Pilipem

W przeddzień Świąt Wielkanocnych w Galerii Kina Goplana odbyło się spotkanie autorskie z młodym dziennikarzem, Łukaszem Pilipem. Na spotkanie licznie przybyli m.in. znajomi pisarza, przyjaciele i rodzina, wśród gości była m.in. wiceburmistrz Połczyna-Zdroju, pani Emilia Mazur.

Łukasz Pilip pochodzi z Połczyna-Zdroju. Jest absolwentem Polskiej Szkoły Reportażu, pisze dla magazynów „Gazety Wyborczej” – „Dużego Formatu”i „Wysokich Obcasów”. Wydał właśnie swoją pierwszą książkę, zbiór reportaży pt. “Podwórko bez trzepaka: reportaże z dzieciństwa”.

Wiele zadanych tego wieczora pytań dotyczyło owych reportaży. Rozmawiano m.in. o okolicznościach ich powstania, poruszanych w nich tematach, sposobach zbierania materiałów, bohaterach książki i ich rodzinach. Podczas ubiegłorocznej edycji gdańskiego charytatywnego festiwalu twórczości wrażliwej społecznie Festiwal Wrażliwy – pan Łukasz został uznany za Twórcę Szczególnie Wrażliwego. Otrzymał nagrodę “za różnorodność podejmowanych szczególnie wrażliwych tematów, pokorę i szacunek w podejściu do swoich bohaterów”. Wszystko to czytelnicy mogą znaleźć w “Podwórku…”.

Podczas spotkania można było posłuchać zupełnie innych opowieści, np. o wizycie (bardzo owocnej) pana Łukasza w Las Vegas, współpracy z prasą, przeprowadzanych wywiadach. Z pewną nostalgią dziennikarz wspominał lata spędzone w Połczynie.