Spotkanie autorskie z Elą Downarowicz w Połczynie-Zdroju

Zapraszamy na spotkanie autorskie z kołobrzeską pisarką Elą Downarowicz, które organizujemy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniu 15 maja 2024 roku, o godz. 18:30 w Bibliotece Publicznej w Połczynie-Zdroju.

Ela Downarowicz jest autorką takich powieści obyczajowych jak „Aleksandra”, „Ela”, „Monika”, czy kryminalno-sensacyjnych „Cecylia” i „Celina”.

Na co dzień zajmuje się organizacją koncertów charytatywnych oraz wszelkich działań, gdzie ważne jest dobro człowieka. Uwielbia taniec i śpiew. Pisze scenariusze do musicali, zajmuje się sportami walki i jeździ na rowerze. Inspiracje do książek czerpie z otaczającego ją świata. Nie boi się wyzwań, otacza się ludźmi, którzy dają jej siłę do tworzenia. Mówi o sobie, że jest kobietą w słusznym wieku, do której wszystko przychodzi w odpowiednim czasie, kiedy wydaje się, że nadzieja jest już nikła. I tak właśnie rozpoczęła przygodę z pisarstwem.

“Bo pisanie też przyszło do mnie nie wiadomo kiedy, choć nigdy nie lubiłam w szkole języka polskiego i nie posiadałam zdolności krasomówczych. Pisałam co nieco o wydarzeniach kulturalnych w lokalnej prasie przez długie lata, jednakże o większych formach nie marząc.

Do głowy mi nigdy nie przyszło, że pewnego dnia siądę przy klawiaturze i wystukiwane literki same ułożą się w słowa przenosząc na ekran, a potem na papier, wymyślane przeze mnie historie. Odbyło się to bez żadnych planów, wielkich przemyśleń, tak po prostu opowieści przepływają z moich palców, by mam nadzieję, Was Czytelników, cieszyć, wzruszać, wkurzać i zadawać najczęściej słyszane przeze mnie pytanie od moich Przyjaciółek i Córki “dlaczego?!”