Sportowa Majówka 2018 w fotografii

5 i 6 maja 2018 r. połczynianie spędzali w połczyńskim Parku Zdrojowym, brali bowiem udział w Sportowej Majówce.

Pierwszego dnia imprezy odbył się IV Bieg Borków na trasie 10,55 km (wyniki można znaleźć na stronie: https://enduhub.com/pl/wyniki/2018/05/05/bieganie/iv-bieg-borkow,39622/ ). Kolejnego dnia zaproszono na Maraton MTB Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy, będący III etapem cyklu Zachodniej Ligi MTB. Kolarze startowali na trasach MEGA i MINI, w wyścigu uczestniczyły też rodziny (pary) i najmłodsi (wyniki – na stronie https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4258 ).

Kibice nie tylko żegnali sportowców na starcie i witali ich na mecie, mogli również obserwować przebieg wyścigów w internecie, a to dzięki instalowaniu aplikacji lokalizacyjnej w telefonach zawodników.

Podczas majówki w alejkach parkowych rozstawiono stoiska jarmarku. Oferowano rękodzieło artystyczne, produkt regionalny i ekologiczny, nie zabrakło również stoisk gastronomicznych, z watą cukrową i popcornem oraz stanowisk miejscowych instytucji i organizacji. Sobotni wieczór zakończył się zabawą taneczną.

Przygotowano specjalną ofertę dla dzieci. Mogły brać udział w konkursach sprawnościowych, grach i zabawach na stoiskach “Baw się razem z nami” oraz korzystać z urządzeń zabawowych.

Fotografie: Monika Milczarek i Ewa Tokarska