Spektakl “Bambi, opowieść leśna” w Połczynie-Zdroju


foto: Piotr Nykowski/Teatr Pleciuga

29 września do Połczyna-Zdroju przyjadą artyści z Teatru Lalek Pleciuga ze Szczecina ze spektaklem “Bambi, opowieść leśna”, który powstał na podstawie powieści Felixa Saltena, w reżyserii Arkadiusza Klucznika. Przedstawienie realizowane jest w ramach programu “Teatr Polska” i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Powieść dla dzieci “Bambi, opowieść leśna” została napisana i opublikowana przez austriackiego pisarza Felixa Saltena w 1923 roku. To historia żyjących w lesie zwierząt, wśród których jelenie stanowią grupę niemal arystokratyczną. Leśne życie opisane przez Saltena to nie sielanka. Obok miłych i pięknych chwil zdarzają się bowiem sytuacje pełne agresji czy wręcz tragedie, a zwierzęcy bohaterowie powieści zdają się być lustrzanym odbiciem społeczeństwa ludzkiego. Są wśród nich bohaterowie i tchórze, agresorzy i obrońcy, a cała powieść do złudzenia przypomina powstałą długo później historię z „Króla Lwa”.

Obsada: Maja Bartlewska, Mariola Fajak-Słomińska, Rafał Hajdukiewicz, Danuta Kamińska, Dariusz Kamiński, Kasia Majewska, Paulina Lenart-Majtas, Marta Łągiewka, Grażyna Nieciecka-Puchalik, Edyta Niewińska-Van der Moeren, Maciej Sikorski, Mirek Kucharski, Janusz Słomiński, Krzysztof Tarasiuk, Zbigniew Wilczyński, Przemek Żychowski.

Po spektaklu aktorzy spotkają się z widzami!

BILETY

Dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób przewidujemy bilet ulgowy w cenie 20 zł.

Recenzja w Radiu Szczecin LINK