Skamandryckie zmagania 2017

W dniach 24-26 listopada 2017 r. w połczyńskim Kinie Goplana odbędzie się XXXII Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów. Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju zaprasza do udziału w Turnieju, “kibicowania” wykonawcom oraz na imprezy towarzyszące.

Uczestnicy Turnieju wystąpią w kategoriach: Recytacja oraz Poezja śpiewana/piosenka autorska. Podczas piątkowych i sobotnich prezentacji wykonają po 2 teksty, w tym jeden, który wyszedł spod pióra poety z grupy Skamander. Śpiewający wykonawcy mogą zaprezentować dwa teksty “nieskamandryckie”, nie będą jednak wówczas klasyfikowani do Grand Prix i nagród specjalnych.

W ostatnim dniu imprezy o godz. 15.00 odbędzie się Koncert Laureatów, wystąpią w nim nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy Turnieju, a następnie Jurorzy odczytają swój werdykt – i wręczą laureatom nagrody.

W tym roku w Jury zasiądą: znany aktor Bronisław Wrocławski, aktorka i piosenkarka Agnieszka Babicz-Stasierowska oraz reżyser i wspaniały recytator Bartosz Kowalczyk, doskonale znani połczyńskiej publiczności i uczestnikom Turnieju.

Turniej Skamandrytów to nie tylko prezentacje, ale również imprezy towarzyszące. Organizatorzy starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczestników i widzów, tak więc program obfituje w koncerty, spotkania i profesjonalne warsztaty.

24 listopada o 20.00 w Kinie Goplana odbędzie się koncert Soni Bohosiewicz pt. “10 sekretów Marilyn Monroe”. Wstęp – 30 zł.

O koncercie przeczytacie na naszej stronie: https://www.ckpolczyn.pl/10-sekretow-marilyn-monroe/

Sonia Bohosiewicz to jedna z najciekawszych i najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, z dystansem do siebie i świata show biznesu. Wyjątkowa osobowość, obok talentu której nikt nie może przejść obojętnie. Długo można wymieniać jej fenomenalne kreacje artystyczne, z których niemal każda to perełka. Bierze udział w wielu projektach filmowych, teatralnych, kabaretowych oraz muzycznych. Spontaniczna i ekspresyjna. Kiedy wychodzi na scenę, natychmiast skupia na sobie całą uwagę. Wyróżnia ją niesamowita gra emocjami, dzięki temu kreowane przez nią bohaterki są wiarygodne i prawdziwe.

Zagrała w ponad 30 filmach, spektaklach telewizyjnych i licznych serialach. Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1994 roku, w komedio-dramacie Jerzego Stuhra „Spis cudzołożnic”.

Ma przejmujący, niski głos, który potrafi oferować zarówno agresywnie, jak i zmysłowo. Dlatego z powodzeniem bierze udział w projektach muzycznych.

 

25 listopada o 20.00 Piotr Machalica wystąpi w recitalu “Mój ulubiony Młynarski”. Wstęp – 20 zł.

Artyście towarzyszy zespół w składzie: Michał Walczak (gitara, aranżacje), Krzysztof Niedźwiecki (gitara) oraz Paweł Surman (trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne). Więcej na temat recitalu przeczytacie na naszej stronie: https://www.ckpolczyn.pl/piotr-machalica-w-holdzie-mlynarskiemu/

Piotr Machalica jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Po studiach związał się z Teatrem Powszechnym w Warszawie, którego aktorem był przez kolejnych dwadzieścia pięć lat. Grał również w warszawskich teatrach „Scena Prezentacje”, Ochoty, Rampa, Ateneum, Studio Buffo, Komedia, Nowym, Roma, Syrena, Na Woli, Bajka, Teatrze Narodowym, Mazowieckim Teatrze Muzycznym Operetka oraz poznańskich Teatrze Nowym i Scena na Piętrze, Teatrze Rozrywki (Chorzów), Teatrze Buckleina (Kraków) Teatrze Polskim „ZASP” (Londyn), Teatrze Nowym (Poznań), Teatrze Piosenki (Wrocław). Od 2006 r. pełni funkcję dyrektora ds. artystycznych Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Jednocześnie od lat współpracuje z teatrami warszawskimi.

Na dużym ekranie aktor zadebiutował jeszcze jako student rolą w filmie „Rycerz”w reż. Lecha Majewskiego. Zagrał m.in. w „Krótkim filmie o miłości” Krzysztofa Kieślowskiego, „Złocie dezerterów” Janusza Majewskiego, „Dniu świra” i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” Marka Koterskiego, „Zabij mnie glino” (Nagroda Szefa Kinematografii za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego 1987) w reż. Jacka Bromskiego. Zagrał w sześćdziesięciu pięciu spektaklach Teatru Telewizji, a także licznych produkcjach telewizyjnych (m.in. „DEKALOG IX” Krzysztofa Kieślowskiego, „Ekstradycja” w reż. Wojciecha Wójcika, ”Kameleon” w reż. Janusza Kijowskiego).

Niemal od początku kariery śpiewa i koncertuje. Zasłynął doskonałymi interpretacji piosenek m.in. Bułata Okudżawy, Georgesa Brassensa, Jana Wołka, Wojciecha Młynarskiego, czy Kabaretu Starszych Panów.

 

25 listopada o 22.00 w Galerii Kina Goplana odbędą się JAZZOWE ANDRZEJKI. Wstęp – 10 zł.

Dla miłośników synkopowanych rytmów i improwizacji zagra zespół, który akompaniuje Piotrowi Machalicy podczas jego recitali. Grupę tworzą panowie: Michał Walczak – gitara, tamburyn, aranżacje, Krzysztof Niedźwiecki – gitara, walizka vel stopa oraz Paweł Surman – trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne.

Więcej informacji na temat muzyków – na naszej stronie: https://www.ckpolczyn.pl/andrzejki-w-jazzowym-rytmie/