Roksana Jędrzejewska-Wróbel – spotkanie z połczyńskimi przedszkolakami

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, które odbędzie się w czwartek 9 listopada 2017 r. w Centrum Kultury Zamek (Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima) o godz. 11.00.

Temat spotkania brzmi: “Uczucia, co to takiego?” Autorka porozmawia o uczuciach z połczyńskimi przedszkolakami. Podstawą do rozmowy będzie przeczytanie fragmentów książek pisarki. W wybranych fragmentach bohaterowie książeczek doświadczają różnych emocji, np. strachu, ulgi, smutku, złości, zazdrości czy wdzięczności. Dzieci będą rozpoznawać uczucia i szukać ich przyczyn. Będą je też nazywać, pokazywać i rysować.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel – laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, autorka Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka” 2009. Napisała ponad dwadzieścia książek dla najmłodszych, które otrzymały wiele nagród i wyróżnień, między innymi nagrodę „BESTSELLER-ka”, a także trafiły na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Współpracuje z redakcją dziecięcą Polskiego Radia jako autorka słuchowisk. Dla TVP1 pisała scenariusze i teksty piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. Jej bajki i opowiadania ukazują się w Świerszczyku (wcześniej także w Misiu). W 2007 r. otrzymała medal „Zasłużeni dla kultury – Gloria Artis”.

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu pt. „Droga do biblioteki”, projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Partnerstwo dla książek”.

Szczecin 19.05.2016 Roksana Jędrzejewska – Wróbel fot. Dariusz Gorajski